Pij przez 7 dni sok z buraka. Zobacz jak to wpłynie na Twoje ciało!

Zdrowie Data publikacji: 15 grudnia 2017

Zastanawiacie się czy sok z buraka może pozytywnie wpłynąć na Wasze zdrowie? Oczywiście, że tak! Zobaczcie jakie profity daje 7 dniowa kuracja sokiem z buraki. Przeczytaj, a potem po prostu zacznij go pić :)

O tym, że buraki są zdrowe nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Buraki zawierają azotany, które poprawiają metabolizm. To wpływa na nasze odchudzanie i łatwiejsze osiąganie efektów. Buraki są również dobre dla osób z nadciśnieniem – potrafią one bowiem obniżać ciśnienie krwi. To oczywiście nie wszystko, zawierają one również przeciwutleniacze, dlatego są dobrym sposobem na profilaktykę przeciwnowotworową. Istnieją nawet teorie medyczne mówiące iż możemy skutecznie zacząć walczyć z nowotworami wykorzystując buraki. Możecie o tym przeczytać więcej tutaj – pozostawiam to do Waszej oceny.

Buraki mają właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Przyśpieszają proces oczyszczania wątroby z toksyn. Posiadają również wiele wartości odżywczych dla naszego organizmu.

Witaminy

 1. C
 2. Tiamina
 3. Ryboflawina
 4. Niacyna
 5. B6
 6. Kwas foliowy
 7. A
 8. E
 9. K

Minerały

 1. Wpań
 2. Żelazo
 3. Magnez
 4. Fosfor
 5. Potas
 6. Sód
 7. Cynk

Wiemy już sporo o burakach, ale pewnie zastawiacie się co dokładnie da Wam picie soku z buraków przez 7 dni?

Korzyści z picia soku z buraków

 

Sok z buraka ma krwisty kolor. Nie każdemu może to pasować, jest również bardzo „ostry” w smaku. Ja przyznam się Wam, że bardzo go lubię, doprawiam go sobie nawet trochę na ostro pieprzem czy sosem sriracha.  Pewnie będzie to zależało od Waszych indywidualnych predyspozycji. Można go sobie również rozrobić z wodą. Podobno jest też bardzo dobry i łagodniejszy w smaku gdy dodamy do niego jabłek. Dlatego na pierwszy raz nie róbcie go zbyt dużo tylko wypróbujcie różne połączenia by znaleźć smak, który Wam odpowiada.

Jestem pewna, że dla większości nie będzie to najlepszym przeżyciem kulinarnym w życiu. Jednak można to potraktować w kategorii lekarstw lub po prostu znaleźć przepis, który nam będzie smakowo odpowiadał.

Jednak gdy zdecydujemy się go pić i kontynuować przez cały tydzień kurację możemy spodziewać się kilku ciekawych efektów. Wystarczy już szklanka świeżego soku dziennie by się o tym przekonać.

 1. Oczyścimy nasz organizm z toksyn
 2. W ciąży dostarczymy kwasu foliowego naszemu organizmowi (dobrze wpływa na rozwój płodu)
 3. Obniżymy ciśnienie krwi
 4. Dodamy sobie energii (badania potwierdzają, że sok z buraków zwiększa wytrzymałość)
 5. Poprawimy trawienie
 6. Uzupełnimy witaminy oraz minerały
 7. Obniżymy poziom cholesterolu

Czy sok z buraka można pić codziennie?

Dowiedziono naukowo, że picie około pół litra soku ze świeżych buraków dziennie poprawia krążenie krwi w mózgu, co może przyczynić się do zahamowania rozwoju demencji w starczym wieku (Nitric Oxide:Biology and Chemistry). Można codziennie pić szklankę soku z buraka. Nie ma na to przeciwwskazań o ile jakaś z naszych chorób czy uczuleń nie jest problemem. W takim przypadku warto skonsultować to z naszym lekarzem.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły