Dlaczego kleszcze gryzą niektórych częściej, a innych rzadziej?

Zdrowie Data publikacji: 25 marca 2018

Kleszcze to poważne niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Teraz gdy zaczyna robić się ciepło więcej czasu spędzimy w lasach i parkach. To naraża nas na niebezpieczeństwo złapania kleszcza. Należy wtedy uważać i stosować środki odstraszające je lub zakrywając odkryte części ciała. Zastanawialiście się jednak dlaczego jednych kleszcze gryzą chętnie, a innych rzadko? Znamy na to odpowiedź.

Dlaczego jednych kleszcze gryzą częściej

Istnieje wiele teorii na ten temat i dużo z nich opiera się na krwi, podobnie jak w przypadku komarów. Prawda jest jednak inna, a wszystkiemu winien jest pot i ilość jaką go wydzielamy. Kleszcze lubią wilgoć i ciepło. Dlatego gdy pocimy się oznacza to, że temperatura naszego ciała jest podniesiona, jest to reakcja organizmu umożliwiająca jego schłodzenie.

Dlatego stajemy się łakomym kąskiem dla kleszczy, które lubią wilgotne i ciepłe warunki. Im bardziej się spocimy i im cieplejsze jest nasze ciało tym dla nich lepiej.

Doktor Tracy Zivin Tutela z New Jersey informuje również, że kleszcze lubią jasne kolory, dlatego gdy tak ubrani wyjdziemy do lasu zwiększamy ryzyko ataku kleszcza właśnie na nas. Dlatego w takie miejsce lepiej ubierać ciemne kolory.

Naturalne środki odstraszające kleszcze

Źródło artykułu: https://www.tickbites.net/attracts-ticks-humans/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły