Parawany utrudniły ratownikom dotarcie do mężczyzny, który w efekcie zmarł

Zdrowie Data publikacji: 16 sierpnia 2022

Na plaży w Stegnie doszło do tragedii. Zmarł mężczyzna, którego mimo akcji ratunkowej nie udało się ocalić. Ratownicy nie mogli szybko do niego dotrzeć, gdyż drogę zablokowały rozstawione przez wczasowiczów parawany.

Parawany zablokowały drogę ratownikom

45-letni mężczyzna zasłabł na plaży podczas uprawiania sportu. Ratownicy ruszyli mu z pomocą, ale przejazd utrudniły parawany. Mężczyzny nie udało się uratować. Według relacji Grzegorza Pegza z OSP w Janterze, ludzie nie chcieli usuwać swoich parawanów i rzeczy z drogi. Chwilami trzeba było bezczelnie podjeżdżać pod parawany, aby osoby te zechciały usunąć swoje rzeczy z drogi i przepuścić ratowników pędzących na pomoc mężczyźnie.

Parawany stanowiły również przeszkodę dla ratowników wodnych. Miłosz Czerwik opisuje, iż parawany stanowiły utrudnienie, a ratownicy za wszelką cenę starali się jak najszybciej dobiec do mężczyzny. Udało się im być na miejscu jako pierwszym.

Korytarz życia jak widać jest ważny nie tylko na drodze, ale w również w innych miejscach, gdy czas dotarcia pomocy jest szczególnie ważny. Dlatego rozstawiając parawany na plaży pamiętajmy o tym, aby pozostawić wolny pas, który pomoże ratownikom szybko dotrzeć do poszkodowanych.

  • https://kobieceinspiracje.pl/156685,smierc-na-plazy-droge-ratownikow-zablokowaly-parawany.html

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły