Oznaki, które może dawać Ci chora tarczyca

Zdrowie Data publikacji: 04 kwietnia 2017

Zaburzenia pracy tarczycy mogą mieć bardzo duży wpływ na nasz organizm. Chociaż sam narząd nie jest duży to produkuje ważne dla nas hormony. W zależności od tego czy produkuje ich za mało lub za dużo, mogą pojawić się objawy, których nie powinniśmy lekceważyć.

1. Zły humor

Jedną z konsekwencji zaburzeń pracy tarczycy są wahania stanów emocjonalnych. Niska ilość hormonów może powodować smutek, a nawet depresję. Gdy czujesz się depresyjnie bez większego powodu to właśnie może być wina tarczycy.

2. Zaparcia

Jednym z efektów zaburzeń pracy tarczycy jest powolne trawienie co powoduje w konsekwencji zaparcia. Jest to jeden z trzech głównych objawów ludzi z problemami z tarczycą.

3. Senność

Nikt nie lubi wstawać rano, ale gdy przysparza Wam to większych problemów niż dotychczas mimo regularnego chodzenia spać o tej samej porze, to problem może leżeć właśnie w niedoczynności tarczycy. Powoduje to stałe zmęczenie organizmu.

4. Nagłe przyrosty wagi

Często ludzie, który nagle tyją mówią, że to pewnie wina tarczycy, a nie ich diety. Zazwyczaj jest odwrotnie, ale nie powinniśmy tego lekceważyć. Faktycznie jest to objaw nieprawidłowego funkcjonowania tarczycy. Powinno nas to zaniepokoić tym bardziej gdy niczego nie zmienialiśmy w swojej diecie, a waga zaczyna rosnąć.

5. Niskie libido

Niski poziom hormonów wytwarzanych przez tarczycę może zmniejszać naszą chęć do uprawiania seksu. Jeśli łączy się to z innymi objawami jak np. senność, zaparcia czy nagły przyrost wagi to warto udać się z tym do lekarza.

6. Bóle mięśni

Częste bóle mięśni są również efektem nieprawidłowej pracy tarczycy. Oczywiście to bardzo trudny do zdiagnozowania problem bo mięśnie mogą nas boleć z różnych powodów. Dlatego warto obserwować czy wraz z ich bólem nie pojawiają się inne symptomy.

7. Kołatanie serca

Jeśli zaobserwujesz zaburzenia rytmu serca to bezwzględnie trzeba to skonsultować z lekarzem.  Czasami tak się dzieje przy problemach z tarczycą, ale problem jest tak istotny, że i tak trzeba go zdiagnozować.

8. Wysokie ciśnienie

Jeśli nie masz nadwagi, nie spożywasz za dużo soli i alkoholu, a nagle pojawią się problemy z wysokim ciśnieniem to może to być problem z tarczycą. Niedoczynność tarczycy może powodować wysoki poziom cholesterolu, a to problemy z wysokim ciśnieniem.

9. Większy apetyt i zmiana smaku

Jeśli zauważysz u siebie zwiększony apetyt, a rzeczy zaczynają inaczej smakować niż zwykle, to może to być jeden z objawów problemów z tarczycą.

Źródło artykułu: http://www.perdavvero.com/tiroide/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły