Wypij to z samego rana, a rozbudzisz się i zyskasz więcej energii!

Zdrowie Data publikacji: 04 października 2018

Gdy rano czujesz się niewyspana i brakuje Ci energii sięgnij po wodę z cytryną. Dlaczego akurat tak? Po nocy nasz organizm jest odwodniony. Musi on wykonywać wiele czynności, które utrzymują nas przy życiu, a do tego zapewnić nam odpoczynek. Cały czas spala kalorie, ale podczas snu nic nie pijemy. Dlatego szklanka wody z rana działa na niego ożywczo, zwłaszcza gdy wypijemy ją z cytryną.

Woda z cytryną z samego rana

Cytryna z kolei jest dobrym źródłem przeciwutleniaczy i pomaga oczyścić organizm z toksyn, przez które możemy czuć się ospale. Poprawia to także pamieć oraz koncentrację. Do tego aromat tego owocu działa pobudzająco na organizm. Dlatego warto z samego rana wypić szklankę wody o temperaturze pokojowej z sokiem z jednej cytryny. Wypróbuj to dzisiaj rano, a zobaczysz, że poczujesz się lepiej :)

Dlaczego warto pić wodę z cytryną

Wodę z cytryną warto pic również z innych zdrowotnych względów. Przedstawimy Wam je w punktach.

  1. Wspomaga metabolizm i pomaga schudnąć
  2. Oczyszcza organizm z toksyn
  3. Zawiera przeciwutleniacze, które hamują wolne rodniki
  4. Zapobiega powstawaniu i pomaga pozbyć się kamieni nerkowych
  5. Woda z cytryną bardzo dobrze nawadnia
  6. Wspomaga trawienie od samego rana, dlatego zaraz po niej należy zjeść śniadanie, tym bardziej, że kwas w niej zawarty pobudzi produkcję kwasu żołądkowego
  7. Poprawia pamięć oraz koncentrację
  8. Pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły