Co oznaczają naklejki na owocach? Których lepiej nie kupować?

Zdrowie Data publikacji: 10 maja 2018

Co oznaczają naklejki na owocach? Których lepiej nie kupować? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć Wam na to pytanie.

Jeśli kod jest czterocyfrowy i zaczyna się cyfrą 3 lub 4 oznacza to, że produkt ten uprawiany jest w oparciu o intensywne rolnictwo co wiąże się ze stosowaniem nawozów sztucznych i pestycydów. Jest to produkt, który można kupić, ale należy być świadomym jego wad. Na pewno należy go w domu dobrze oczyścić z pestycydów.

Jeśli produkt posiada pięciocyfrowy kod, który rozpoczyna się cyfrą 9 oznacza to, że produkt jest uprawiany w konwencjonalny sposób. Jest to najlepszy produkt, do którego uprawy stosowane są naturalne metody znane od tysięcy lat. Często możemy znaleźć obok takiej żywności informację że jest organiczna i uprawiana bez środków ochrony roślin czy nawozów.

Jeśli produkt posiada pięciocyfrowy kod, który rozpoczyna się numerem 8 oznacza to, że produkt ten jest modyfikowany genetycznie czyli jest to GMO. Czy warto je kupować? Mają swoje plusy bo przed wprowadzeniem na rynek poddawane są szczegółowym badaniom. Jednak żywność GMO ma wielu przeciwników i stoi w sprzeczności z naturą. Może też mieć działanie alergizujące i nie wiemy na razie jaki skutek będzie miało długotrwałe spożywanie takich produktów.

Źródło artykułu: http://motywatordietetyczny.pl/2016/07/badz-ostrozny-kupujac-owoce-czy-wiesz-co-oznaczaja-naklejone-na-nich-naklejki/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły