Jeśli dowiesz się co oznaczają naklejki na owocach będziesz w szoku!

Zdrowie Data publikacji: 28 stycznia 2017

Na pewno was wkurzają te małe naklejki, które odrywacie przed myciem owoców. Ale czy zastanawialiście się co one właściwie oznaczają? Okazuje się, że ta wiedza jest bardzo praktyczna i pozwala nam wykonywać zakupy bardziej świadomie.

Jeśli kod zaczyna się od cyfry 3 lub 4 czyli tak jak to jest w przypadku cytryny na zdjęciu powyżej to oznacza, że owoce i warzywa, które kupujemy zostały wyhodowane przy użyciu nowoczesnych technik rolniczych. Oznacza to po prostu, że użyto przy ich uprawie dużych ilości nawozów i pestycydów. Ich kupno nie jest zbyt zdrowym wyborem. Za to gdy znajdziemy 5 cyfrowy kod zaczynający się od 8 oznacza to, że owoc lub warzywo zostały zmodyfikowane genetycznie. GMO to od paru lat bardzo popularny temat, który wzbudza wiele kontrowersji.

Możemy trafić też na 5 cyfrowe kody zaczynające się od cyfry 9. Oznacza to, że ten owoc lub warzywo są najzdrowsze bo zostały wyhodowane przy użyciu naturalnych metod bez dodatkowego wsparcia chemii. Są to produkty tak zwane „organiczne”.

Co gdy owoc nie ma naklejki?

Jeśli kupujesz owoce bez naklejek to tak naprawdę dużo ryzykujesz. Każdy owoc musi mieć naklejkę bo tego wymagają przepisy, musi być oznaczony i nie ma innej opcji. Jeśli tego oznaczenia nie posiada to znaczy, że jest to celowe działanie, które ma na celu coś zamaskować.

Źródło artykułu: http://missgorilla.pl/znaczenie-naklejek/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły