Oto powód, dla którego już więcej nie wyrzucisz skórek arbuza

Zdrowie Data publikacji: 28 czerwca 2017

Uwielbiam arbuzy, chociaż kto ich nie lubi :) Kroimy je na trójkąty lub prostokąty i wyjadamy środek ze smakiem. Skórkę natomiast wyrzucamy do kosza, a to bardzo źle!

Tak to nie błąd, ta biała niesmaczna część arbuza ma dla naszego zdrowia dużo lepsze właściwości niż jego miąższ. W niektórych krajach Azji Południowej białą część arbuza wykorzystuje się do sałatek. Ma ona wiele witamin A, B6, C oraz potasu, magnezu i cynku. Wszystkie te witaminy i minerały poprawiają ogólny stan naszego zdrowia. To jednak nie wszystko, skórka arbuza zawiera także likopen!

Likopen jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, który chroni przed wieloma chorobami. 95% właściwości odżywczych arbuza znajduje się właśnie w jego skórce.

Korzyści z jedzenie skórki arbuza

Skórka arbuza zawiera także cytrulinę, która jest niezbędnych aminokwasem dla zdrowia mięśni, wiedzą o tym bardzo dobrze sportowcy i osoby, które chodzą na siłownię. Pomaga ona budować masę mięśniową przy dużo mniejszym wysiłku.

Cytrulina zmniejsza również niepokój, dlatego pomaga zwłaszcza w stresowych sytuacjach. Jeśli masz problemy w życiu jedz więcej arbuzów :) Cytrulina ma również właściwości moczopędne więc pozwala lepiej usuwać z organizmu toksyny i wodę.

To natomiast sprawia, że pomaga nam zrzucić parę zbędnych kilogramów, które odkładają się w postaci wody w naszym organizmie. Dlatego nie warto marnować najbardziej pożywnej części arbuza.

Jak jeść białą część arbuza? Jednym ze sposobów jest po prostu wykrojenie jej i dodanie do jakiejś sałatki. Wtedy jej smak nie będzie nam przeszkadzał, a skorzystamy ze wszystkich jej własności. Możemy również dodać ją do wody, którą będziemy pić. Zalać dwoma litrami wody, włożyć do lodówki i nalewać sobie gdy mamy ochotę się napić.

Źródło artykułu: http://gohealthyfood.com/always-threw-shell-watermelon-got-married-husband-told-knows/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły