Olejek z drzewa herbacianego i kilka praktycznych pomysłów na jego wykorzystanie

Zdrowie Data publikacji: 04 stycznia 2017 / Aktualizacja: 2022-03-27

Olejek z drzewa herbacianego dotarł do europy stosunkowo niedawno bo w 1927 roku. Początkowo był używany przez marynarzy jako substytut herbaty. Dzisiaj jednak wiemy o nim dużo więcej i znamy jego niezwykłe właściwości.

Znamy już ponad 100 różnych składników, które w sobie posiada. Są to m.in pinen, terpineole, terpiny, cyneol i inne. To wszystko sprawia, że olejek z drzewa herbacianego pomaga przy problemach ze skórą, jamy ustnej czy paradontozie. Jest skutecznym sposobem na infekcje układu oddechowego. Odstrasza również owady. Jest też świetnym kosmetykiem, albo można go dodawać do prania pieluszek dziecięcych aby zapobiegać uczuleniom. Dzisiaj poznaj ciekawe sposoby na jego zastosowanie.

Odświeżanie powietrza

Wylej parę kropelek olejku na podgrzewacz i odpal go. Teraz aromat będzie rozchodził się po mieszkaniu. Dodatkowo działanie antybakteryjne, antywirusowe i pleśniobójcze oczyści Twoje powietrze z zarazków. Olej z drzewa herbacianego zalecany jest właśnie jako aromaterapia dla osób chorych na raka o czym informował nawet African Jurnal.

Domowy środek sprzątający

Wystarczy, że do 2 szklanek gorącej wody dodasz 10 kropelek olejku i pół szklanki octu aby zrobić domowy środek czyszczący, który zabija wszelkie bakterie i roztocza. Idealnie sprawdzi się do odświeżania pościeli czy materacy. Bo jak pewnie wiecie, nie śpimy sami :)

Leczenie zakażeń skóry i zatok

Zrób sobie kąpiel parową wlewając kilka kropli olejku do gorącej wody. Inhalacja pomoże oczyścić Twoją twarz i wyleczyć zakażenia i stany zapalne. Możesz też rozwodnionego nakładać go miejscowo. Dodatkowo taka inhalacja pozwala wyleczyć choroby zatok.

Grzybica paznokci

Wystarczy smarować paznokcie na zakażonym obszarze czystym olejkiem z drzewa herbacianego aby wyleczyć domowym sposobem grzybicę paznokci. Rób to dwa razy dziennie, aż problem minie. Światowy Instytut Zdrowia donosi, że w przypadku 60% pacjentów poddanych badaniu nastąpiła poprawa i objawy ustąpiły.

Pozbądź się wszy

Ten problem zna prawie każdy rodzic dziecka w wieku przedszkolnym. Aby pozbyć się wszy domowym sposobem wystarczy wymieszać 20 kropli olejku herbacianego z szklanką wody. Dodaj do tego też 20 kropli olejku z mięty pieprzowej i spryskaj włosy dziecka.

  • http://www.housebeautiful.com/lifestyle/g3108/handy-uses-for-tea-tree-oil/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły