Pij szklankę soku pomidorowego każdego dnia przez 2 miesiące. Zobacz efekty!

Zdrowie Data publikacji: 06 maja 2017 / Aktualizacja: 2019-03-23

Przeprowadzono badania podczas, których kobiety o zróżnicowanych warunkach fizycznych i wiekowych codziennie piły jedną szklankę soku pomidorowego każdego dnia. Eksperyment trwał przez 2 miesiące.

Korzyści z picia soku pomidorowego

Jednym z zauważalnych efektów była utrata masy ciała. Sok pomidorowy skutecznie przyczyniał się do spalania nagromadzonego w ciele tłuszczu. Warto zaznaczyć, że nie dochodziło do zmian żadnych nawyków żywieniowych. Kobiety jadły cały czas tak samo, a jedyną zmianą było picie soku pomidorowego.

Po badaniu wszystkim kobietom została również pobrana krew co wykazało, że poziom cholesterolu we krwi również uległ zmniejszeniu. Pomidory również pozytywnie wpłynęły na odporność osób poddanych eksperymentowi.

Właściwości soku pomidorowego

Sok pomidorowy ma również wiele innych cennych dla zdrowia właściwości. Oprócz utraty wagi i zmniejszenia poziomu cholesterolu (dzięki zawartości kwasu nikotynowego) sok pomidorowy poprawia morfologię krwi. Łagodzi objawy reumatyzmu i zapobiega anemii. Jest bogatym źródłem witaminy A, C i K, które pomagają zapobiegać krwotokom. Sok pomidorowy też jest mało kaloryczny, zawiera ok. 17kcal w 100ml. W sok z pomidorów znajdziemy też potas, który jest niezbędny do prawidłowej pracy naszego organizmu.

Jak wybrać zdrowy sok pomidorowy

Jak zwykle musimy spojrzeć na etykietę. Wskaźnikiem, który nas interesuje jest ilość soli (sodu) jaka zawarta jest w danym soku. Dobry sok nie będzie zawierał jej praktycznie w ogóle. W miarę dobry ok. 100mg. Najlepsze są jednak soki świeżo wyciskane lub soki z krótkim terminem przydatności do spożycia.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły