Chroni serce, zapobiega cukrzycy i pomaga spalić kalorie. Woda ogórkowa!

Zdrowie Data publikacji: 24 maja 2017 / Aktualizacja: 2018-07-17

Jeśli jesteś na diecie i chcesz przyśpieszyć odchudzanie to woda ogórkowa będzie dla Ciebie świetnym suplementem. Oprócz tego zapobiega cukrzycy i pomaga chronić serce.

Przygotowanie

Będziemy potrzebować ogórka, którego myjemy ale nie obieramy. Następnie kroimy go na plasterki i wrzucamy do karafki. Następnie zalewamy dwoma litrami wody. Jeden duży ogórek na 2 litry wody. Karafkę umieszczamy w lodówce i popijamy taką wodę przez cały dzień.

Właściwości ogórków

Dlaczego woda ogórkowa pomaga chronić serce? Z jednego prostego powodu – obniża ciśnienie krwi. Raz, że pijemy odpowiednia ilość wody dziennie (2l w zupełności wystarczy), a retencja wody w organizmie podnosi nam ciśnienie. Dwa, że same ogórki mają takie właśnie działanie.

Oprócz tego zapobiega takim chorobom jak cukrzyca, Alzheimer czy choroby oczu. Ogórki są bowiem silnym przeciwutleniaczem.  Są również źródłem witamin A, C, witamin z grupy B oraz takich minerałów jak wapń, magnez, sód, fosfor, potas, żelazo i cynk. Ogórki pomagają również łagodzić stany zapalne i pomagają na choroby układu moczowego.

Ważnym czynnikiem jest też odchudzanie, ogórki sprzyjają utracie masy ciała. Są niskokaloryczne – jedynie 12 kcal na 100g. Przyśpieszają spalanie nagromadzonego tłuszczu, usuwają toksyny i odkwaszają organizm.

Źródło artykułu: http://dreviral.com/2017/05/just-add-glass-water-burns-fat-protects-heart-prevents-diabetes/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły