Od soboty wszędzie nosimy maseczki

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-10-08 / Aktualizacja: 2021-11-23

Od 10 października cały kraj zacznie znajdować się w żółtej strefie. To oznacza, że będziemy musieli zasłaniać usta i nos wszędzie w przestrzeni publicznej. Maseczki musimy zakładać nie tylko w miejscach zamkniętych, ale również w przestrzeni otwartej na terytorium całego kraju.

Wprowadzenie ogólnopolskiej żółtej strefy jest odpowiedzą na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Przypominamy, że wczoraj (8.10.2020 r.) padł kolejny rekord zakażeń podany przez Ministerstwo Zdrowia. Zdiagnozowano 4 280 nowych przypadków zakażeń.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jakich obostrzeń musimy przestrzegać?

Przede wszystkim obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa – wszędzie. Do tego dochodzą ograniczenia w wydarzeniach kulturalnych, które mogą odbywać się z 25% publiczności w przestrzeni zamkniętej, maksymalnie 100 osobami w plenerze. Jeśli chodzi o kina będzie obowiązywać ograniczenie 25% miejsc.

Podczas organizacji imprez okolicznościowych ograniczyć musimy się do maksymalnie 75 gości. Zgromadzenia organizować można do 150 osób. Różne zgromadzenia musi dzielić odległość minimum 100 m.

Jeśli chodzi o restauracje to obowiązywać będzie limit 1 osoby na 4 mkw w lokalu.

Wchodzące od soboty w życie zmiany zapowiedział Premier Morawiecki podczas wystąpienia.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły