Minister Zdrowia zapowiada ponowne wzmocnienie ograniczeń

Zdrowie Data publikacji: 06 sierpnia 2020

Mamy coraz więcej zakażeń koronawirusem w Polsce. Dzisiaj Minisetrstwo Zdrowia podało na Twitterze informację o 726 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Powrót ograniczeń

Jak podaje Wprost, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział zaostrzenie restrykcji w niektórych z regionów kraju. Zaostrzone ograniczenia będą obowiązywały powiaty, w których w ostatnich dwóch tygodniach pojawiło się dużo przypadków zakażenia.

TVN24.pl opublikował mapę powiatów, w których wchodzą nowe obostrzenia. Obostrzenia obejmują zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych, kongresów czy targów. Dodatkowo wydarzenia sportowe w tych powiatach odbędą się bez publiczności. Siłownie i kina ponownie będą zamknięte, a działalność wesołych miasteczek, parków rozrywki i rekreacyjnych zostanie zakazana. Nie będą czynne również sanatoria, a w lokalach i ogródkach będzie mogła przebywać jedna osoba na cztery metry kwadratowe. To samo w kościołach.

Dodatkowo ograniczona zostanie ilość gości na uroczystościach rodzinnych do 50. W komunikacji publicznej dostępna będzie tylko połowa miejsc siedzących.

Powiaty podzielone zostały na dwie strefy, żółtą i czerwoną. W czerwonej dodatkowo będzie trzeba nosić maseczki wszędzie, również w przestrzeni publicznej.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły