Obejrzenie tego filmu może uratować nie jedno zdrowie i życie. Obejrzyj go z dzieckiem!

Zdrowie Data publikacji: 16 czerwca 2019

Co roku w wakacje nadchodzi czas na zabawy nad wodą. Młodzież często wtedy ponosi brawura i chęć zaimponowania kolegom i koleżanką pcha ich do robienia rzeczy, które są niebezpieczne. Ale przecież nie pokażą, że są tchórzami i skoczą do wody. Taka decyzja może jednak sporo kosztować i mieć swoje odbicie przez resztę życia.

Nigdy nie skacz do wody, której nie znasz

Na Facebooku pojawił się film edukacyjny, który ma już blisko 8,5 miliona odsłon. Warto go obejrzeć ze swoim dzieckiem. Ponad 700 osób co roku łamie kręgosłup skacząc do wody, której nie znają. A z reguły jest to po prostu wynikiem zabawy, która okazała się być nierozważną.

W filmie widzimy grupkę młodzieży bawiącej się nad wodą. Jeden kolega namawia drugiego by skoczyli do wody, a nagranie z tego przyniosłoby im sławę na Facebooku. Tylko jedna z dziewczyn okazuje się być roztropną i próbuje odwieźć go od tego pomysłu. Chłopiec jednak skacze pod wpływem rówieśników, a skok okazuje się być tym niefortunnym.

Film zdobył ponad 155 tysięcy udostępnień. Powinno go obejrzeć jak najwięcej osób by w takiej sytuacji potrafić się postawić i mieć świadomość konsekwencji. Jedna głupia decyzja może zaważyć nad całym życie dziecka.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły