Błędy, które najczęściej popełniamy podczas brania prysznica

Zdrowie Data publikacji: 02 listopada 2020 / Aktualizacja: 2023-11-30

Prysznic bierzemy każdego dnia, a mimo to popełniamy ciągle te same błędy. Dzisiaj podpowiemy Wam na co warto zwrócić uwagę. Część z tych rzeczy może Was zaskoczyć.

Zbyt częste branie prysznica

Tak, to również jest błąd. Oczywiście prysznic bierzemy wtedy, gdy czujemy, że jest to konieczne. Częściej bierzemy go latem gdy się pocimy. Dodatkowo bierzemy prysznic gdy się wybrudzimy.

Zbyt częste branie prysznica nie jest jednak dobre dla naszej skóry, która posiada swoją naturalną barierę ochronną. Chroni ona nas przed różnego rodzaju bakteriami i zanieczyszczeniami, z którymi może mieć kontakt nasza skóra.

Już codzienne branie prysznica poważnie narusza tę barierę. Jak twierdzi Robert H. Shmerling na łamach Harvard Health Publishing, skóra przez codzienne branie prysznica może stać się sucha i podrażniona. Może zacząć pękać, a to tworzy możliwość dostania się do niej alergenom i bakteriom.

Zbyt gorąca woda

Ciepły prysznic jest przyjemny, ale jeśli chcemy zadbać o zdrowie lepiej nie przesadzać z temperaturą wody. Powinna być ona podobna do temperatury naszego ciała.

Ciepła woda nie tylko jeszcze szybciej uszkadza naszą barierę ochronną skóry, ale też sprawia, że skóra odwadnia się. Staje się sucha, zaczyna swędzieć.

Używanie złych kosmetyków do mycia miejsc intymnych

Do miejsc intymnych powinniśmy stosować odpowiednie kosmetyki. Pochwa z natury ma bardzo kwaśne środowisko, które chroni ją przed bakteriami. Myjąc ją zwykłym żelem lub mydłem, możemy zaszkodzić sobie i spowodować przez to choroby pochwy wywołane bakteriami czy grzybami. Jednak tak samo powinni zwracać na to uwagę mężczyźni.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły