Stopy puchną nie tylko przez złe buty. Sprawdź prawdę i rozwiąż problem!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-01-18

Zdrętwiałe kończyny, zimne dłonie czy ręce – to wszystko przez problemy z krążeniem. Nasze ciało to olbrzymia sieć żył i tętnic. U dorosłego człowieka wszystkie naczynia mają łącznie ponad 160 tyś. km. To po prostu niewyobrażalnie duża liczba. Przez wszystkie cały czas kursuje krew.

Krew dostarcza narządom niezbędne składniki odżywcze i tlen. Gdy nagle jej ruch zwolni staje się to przyczyną wielu problemów – jednym z nich może być puchnięcie nóg. Złe krążenie krwi z reguły nie jest widoczne z zewnątrz. Jest jednak kilka symptomów, które mogą nam powiedzieć o tym, że nasza krew ma problemy z prawidłowym krążeniem po naszym organizmie.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Objawy słabego krążenia krwi

 1. Zimne stopy i dłonie
 2. Chroniczne zmęczenie i wyczerpanie
 3. Żylaki
 4. Obrzęk stóp i dłoni
 5. Wolne gojenie się ran
 6. Suchość skóry

Przejdźmy jednak do tematu naszego artykułu czyli opuchniętych stóp. Problemy z krążeniem były jedynie wstępem, który miał za zadanie nakreślić z jakim problemem się zmagamy. Opuchnięte stopy czy dłonie to może być właśnie problem z nieprawidłowym krążeniem krwi w naszym organizmie. Dlatego teraz postaramy się to krążenie przywrócić do odpowiedniego stanu. Wtedy może okazać się, że problem spuchniętych nóg minie, a wraz z nim nawet inne dolegliwości zdrowotne.

Jak poprawić krążenie krwi

Lekarze zalecają by osoby ze słabym krążeniem krwi piły dużo wody. Do tego do swojej diety powinny wprowadzić ryby. Istnieje sporo produktów spożywczych, które usprawniają krążenie krwi np.:

 1. Ostre przyprawy
 2. Kurkuma
 3. Cytrusy
 4. Pomidory
 5. Orzechy
 6. Imbir

Możesz zacząć je przemycać do swojej diety np. pijąc wodę z imbirem i cytryną. W ten sposób zaspokajasz trzy potrzeby za jednym razem. Możesz również postarać się by Twoje potrawy były ostrzejsze doprawiając je ostrą papryką.

Nie bez znaczenia jest również zmiana stylu życia. Jeśli palisz papierosy powinnaś je rzucić, a za to wprowadzić do swojego życia dużo więcej ruchu. Musisz natlenić swój organizm, a tytoń zmniejsza ilość dostarczanego do organów tlenu.

Unikaj też niezdrowej żywności, zwłaszcza tej, która podnosi ciśnienie czyli bogatej w sól. Zaliczają się do tego praktycznie wszystkie fast-foody i słone przekąski.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły