Naturalny antybiotyk z miodu, cytryny, imbiru i czosnku

Zdrowie Data publikacji: 09 lutego 2020 / Aktualizacja: 2020-11-20

Gdy czujesz, że łapie Cię przeziębienie zanim sięgniesz po tabletki wypróbuj ten naturalny antybiotyk, który naprawdę działa. Dzisiaj zewsząd atakowani jesteśmy reklamami specyfików, które możemy nabyć w aptece. Idąc do lekarza też zazwyczaj przepisze nam on jakieś leki. Wydaje mi się, że zwłaszcza w takich czasach powinniśmy ich unikać jeśli jest to możliwe.

Nie zawsze warto faszerować się lekami. Czasem wystarczy sięgnąć po naturalne właściwości produktów, które są łatwo dostępne. Stąd też ten przepis na naturalny antybiotyk, który pomoże Ci gdy łapie Cię choroba.

Oczywiście nie zalecamy stosowania tego zamiast leczenia farmakologicznego, które zalecił lekarz. Konsultacja z nim również jest jak najbardziej wskazana. Możemy go wtedy zapytać czy możemy zacząć od właśnie takiego specyfiku.

Składniki na naturalny antybiotyk

  • 2 łyżki soku z cytryny świeżo wyciśniętego
  • 4 łyżki naturalnego miodu
  • 2 łyżeczki startego korzenia imbiru
  • 2 łyżeczki wyciśniętego przez praskę czosnku

Przygotowanie

Wszystkie składniki przełóż do miski. Jeśli miód jest gęsty to możesz go podgrzać aby łatwiej wymieszać ze sobą składniki. Po wymieszaniu składników przekładamy je do słoika. Zamykamy go i zostawiamy na dobę w ciepłym miejscu.

Po 24 godzinach antybiotyk jest gotowe. Codziennie stosujemy 1-2 łyżeczki antybiotyku. Możemy jeść go również nawet jeśli nie jesteśmy chorzy, a będzie działał profilaktycznie.

Może zdarzyć się tak, że nie użyjesz całego imbiru, który kupiłaś do tego przepisu. Zobacz jak przechowywać imbir, aby był dłużej świeży. Wtedy wykorzystać go możesz jeszcze podczas wykonywania innych przepisów.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły