Nigdy nie rób tego wybierając się na grzyby!

Zdrowie Data publikacji: 17 czerwca 2020

Grzyby pojawiły się już w naszych lasach. Podróżując po Polsce można zauważyć auta, które stoją przy leśnych zjazdach, a ich właściciele krążą po lesie w poszukiwaniu grzybów. Wielu z nich jednak może popełnić błąd, który skończy się dla nich źle. Dlatego pamiętaj by tego nie robić!

Nigdy nie liż grzyba by sprawdzić czy jest trujący

Na naszym portalu pisaliśmy o błędach, które można popełnić podczas zbierania grzybów. Jeden z często powtarzanych mitów zasługuje jednak na osobny artykuł i chcielibyśmy właśnie o nim dzisiaj wspomnieć.

Wiele osób twierdzi, że aby rozpoznać grzyb trujący od jadalnego, wystarczy go polizać. Jeśli będzie gorzki w smaku, a na języku poczujemy pieczenie, oznacza to, że grzyb jest trujący.

Pamiętaj jednak o tym, aby nigdy nie próbować surowych grzybów. Poza tym, muchomor sromotnikowy wcale nie jest gorzki w smaku, wręcz przeciwnie. Można poczuć lekką migdałową słodycz.

Pamiętaj, aby zbierać grzyby, które znamy. Jeśli nie jesteśmy jakiś grzybów pewni, lepiej zostawić je w lesie. Warto też mieć ze sobą atlas grzybów. O sprawdzenie za darmo zebranych grzybów możesz też poprosić w stacji Sanepid w swoim regionie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły