Czy wiesz dlaczego po diecie tyjesz? Sprawdź!

Zdrowie Data publikacji: 05 lutego 2019

Efekt jo-jo to zmora wszystkich osób odchudzających się. Pisaliśmy już o tym co robić gdy zaczyna nas dopadać. Czy wiecie jednak dlaczego tak się dzieje? Jeśli jesteś na diecie warto się z tym zapoznać, może Ci to zaoszczędzić wielu przykrości związanych z ponownym powrotem do starej wagi.

Dlaczego pojawia się efekt jo-jo

Profesor nauk biomedycznych na Uniwersytecie w Kopenhadze Torekov Signe Sorensen wyjaśnia jak to się dzieje. Według niego nasze ciała bronią się przed utratą wagi. Po ukończeniu diety będą one dążyć do tego by ponownie zgromadzić powstały w ten sposób deficyt tkanki tłuszczowej. Dlatego jest jedno wyjście, aby po zakończeniu kuracji odchudzającej nie zacząć ponownie tyć.

Nasza dieta nie powinna trwać miesiąc czy trzy. Powinniśmy trzymać ją przez przynajmniej rok, aby nasz organizm przygotował się do nowej wagi i ustabilizował. Stosowanie krótkich diet, które są dość popularne bo w krótkim czasie pozwalają zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów nie ma sensu w dłuższej perspektywie czasu. Co prawda uda nam się osiągnąć zamierzony efekt, ale nie na długo. Jeśli po nich będziemy dalej odżywiać się normalnie to bardzo szybko powrócimy do poprzedniej wagi.

Źródło artykułu: https://www.kobietaxl.pl/zdrowie/n,21357,dlaczego-po-diecie-tyjemy-tajemnica-jo-jo-wreszcie-odkryta.html

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły