Macie problem z kamieniem nazębnym? Wypróbujcie ten domowy sposób.

Zdrowie Data publikacji: 23 listopada 2017

Masz problem z kamieniem nazębnym? Tworzy się on każdego dnia po spożywanych przez nas posiłkach. Zaczyna narastać na płytce nazębnej coraz bardziej i bardziej. Nalot ten to nie tylko problem estetyczny, ale również higieniczny. Jego usunięcie jest istotne i zawsze raz w roku możecie zrobić to na NFZ u dentysty. Jest to darmowe i informacja taka jak najbardziej powinna się tu znaleźć.

Wiem jednak jak wiele osób ma duży problem z wizytą o dentysty. Dlatego ludzie wymyślają domowe sposoby radzenia sobie z kamieniem nazębnym i to jest jeden z nich.

Kamień nazębny

Bakterie nie marnują czasu. Cały czas działają i niszczą nasze szkliwo i powodują pojawienie się próchnicy. Dlatego walka z kamieniem nazębnym powinna być dla nas priorytetem.

Z kamieniem nazębnym jednak można sobie poradzić. Dzięki temu zadbacie o swoje zęby i będziecie mogli dłużej cieszyć się pięknym uśmiechem.

Jak usunąć kamień nazębny

Składniki

 • 1/2 łyżeczki wysuszonego korzenia łopianu
 • 1/2 łyżeczki wysuszonej skórki fasoli
 • 200 ml wody

Przygotowanie

 1. Korzeń łopianu i skórki fasoli umieść w rondelku
 2. Zalej wodą i doprowadź do wrzenia
 3. Pozostaw na 24 godziny
 4. 1 łyżkę mikstury bierzemy do ust i trzymamy przez kilka minut „merdając” nią w ustach
 5. Czynność powtarzamy 3 razy dziennie

Drugim sposobem jest napar z glistnika

Glistnik jaskółcze ziele to gatunek byliny z rodziny makowatych. Możemy kupić je już ususzone w aptece aby wykorzystać je do tego przepisu.

Składniki

 • 1 łyżeczka glistnika
 • 200ml wody

Przygotowanie

 1. Glistnika wrzuć do wrzątku
 2. Pozostaw na 30 minut pod przykryciem
 3. Po zaparzeniu przelej przez gazę
 4. Płucz nim usta 3 razy dziennie

Źródło artykułu: https://takprosto.cc/udalenie-zubnogo-kamnya/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły