Niesamowita maść na żylaki, którą zrobisz z domowych składników

Zdrowie Data publikacji: 18 sierpnia 2020 / Aktualizacja: 2021-11-23

Żylaki to problem wielu kobiet. Można z nim walczyć i dzisiaj podpowiemy Wam jak to zrobić za pomocą tego co masz w swojej kuchni.

Dlaczego żylaki powstają?

Problemem, który towarzyszy powstawaniu żylaków jest niewydolność żył. Sprzyjają temu takie czynniki jak siedząca praca, zła dieta czy nawet trzymanie jednej nogi założonej na drugą. To głównie dotyczy właśnie kobiet.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to jedynie problem natury estetycznej. W najgorszym przypadku może dojść nawet do zakrzepicy czy zapalenia żył.

Dlatego chcielibyśmy zachęcić Was do wizyty u lekarza i ocenienia problemu. Nie należy lekceważyć żylaków. Aby potwierdzić to czy mamy do czynienia z żyłami wykonuje się badanie USG naczyń żylnych metodą Dopplera. Wynik takiego badania daje nam całkowitą pewność co do diagnozy. Wtedy można podjąć odpowiednie kroki w leczeniu żylaków.

Domowa maść na żylaki

Istnieją również sposoby na żylaki, które znały już nasze babcie. Stosowały w nich naturalne składniki, które były dostępne. Jednym z nich jest czosnek, który rozszerza naczynia krwionośne i polepsza krążenie.

Warto również zastosować sok z cytryny, który rozrzedza krew i oliwę z oliwek, która poprawia krążenie krwi i reguluje stany zapalne.

Składniki

  • 24 ząbki czosnku
  • 1 szklanki oliwy z oliwek
  • 2 cytryny

Przygotowanie

  1. Zaczynamy od czosnku, który obieramy i przeciskamy przez praskę. Jak szybko obrać dużą ilość czosnku dowiesz się z naszego poradnika.
  2. Czosnek przełóż do słoika, w którym zmieści się następnie szklanka oliwy.
  3. Do czosnku dodajemy oliwę oraz wyciskamy sok z dwóch cytryny.
  4. Słoik zakręcamy i wstrząsamy nim, a następnie odstawiamy na dobę w ciepłe miejsce.
  5. Po dobie możemy odlać zam płyn, to on będzie nam potrzebny do walki z żylakami. Wsad możemy więc wyrzucić.

Stosowanie

Co wieczór nałóż trochę powstałego płynu na rękę, a następnie okrężnymi ruchami wmasowuj go w skórę. Najlepiej zrobić to godzinę przed kąpielą, bo po tym czasie musimy spłukać go ciepłą wodą. Najwygodniej jest więc wziąć po prostu wieczorny prysznic.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły