Woda utleniona do ucha – sposób użycia i działania

Zdrowie Data publikacji: 2018-08-18

Woda utleniona jest jednym z najstarszych i najtańszych środków leczniczych dostępnych na rynku. Można ją zastosować do ucha szczególnie podczas przeziębienia i grypy. Roztwór wody utlenionej można znaleźć w każdej aptece i jest dostępny bez recepty. Jest to preparat, który posiada właściwości odkażające i antybakteryjne.

Woda utleniona wprowadzona do ucha może okazać się pomocna, jeśli pojawią się u nas patogeny, wirusy, czy bakterie, a nawet grzyby. Może okazać się równie skuteczna podczas przeziębienia, czy grypie, kiedy w uchu gromadzi się niebezpiecznie duża ilość bakterii, które mogą doprowadzić do poważnych infekcji.

Kiedy woda utleniona pomaga

Jeśli pojawia się u nas infekcja ucha, to do jej zwalczenia można użyć właśnie wody utlenionej. Najlepsze działanie ma ona na początku infekcji. Wprowadzona bezpośrednio do kanału słuchowego skutecznie zwalcza bakterie i wirusy, które są odpowiedzialne za powstawanie i rozwijanie się infekcji i stanu zapalnego. Jednak, kiedy woda utleniona wprowadzona do ucha nie przynosi efektów, to można nią również płukać gardło. Pamiętaj, jednak by jej nie płukać. Dzięki takiemu zabiegowi natychmiastowo poprawi się kondycja całego organizmu. Woda utleniona jest nazywana również nadtlenkiem wodoru. Najczęściej stosujemy ją do odkażania ran, jednak twórca nadtlenku wodoru twierdził, że jest ona składnikiem, który odgrywa znaczącą rolę w tworzeniu tlenu atomowego, a jego zadaniem jest wzmacnianie całego organizmu. Jest to produkt, który skutecznie walczy z grzybami każdego rodzaju, zwłaszcza z Candida. Jego zdaniem jest likwidowanie beztlenowej flory. Można ją dodawać do kąpieli, ponieważ wykazuje ona wtedy działanie rozluźniające. Dzięki wodzie utlenionej zmniejszy się ból mięśni i stawów. Można ją również stosować jako okłady na bolące miejsca. Ceniona jest również w domostwach, ponieważ można jej używać jako środek do czyszczenia i wybielania.

Woda utleniona do ucha

Woda utleniona sprawdza się jako środek do odetkania uszu. Zatkane uszy powodują upośledzenie słuchowe i powodują dyskomfort, ponieważ zaburzona zostaje praca błędnika. Często wszystkie przeziębienia i grypy zaczynają się w uchu środkowym, w którym zaczynają się namnażać bakterie i wirusy. A to bardzo szybko prowadzić może do infekcji. Najlepiej zacząć zakrapianie ucha wodą utlenioną jeszcze tego samego dnia, w którym odczuwamy pierwsze objawy zapalenia ucha, czy przeziębienia. Dzięki tak szybkiej reakcji jesteśmy w stanie zatrzymać rozwój infekcji i możemy bardzo szybko ją zwalczyć, co pozwoli nam uniknąć rozwoju stanów zapalnych.

Nie tylko dorośli mogą stosować wodę utlenioną do ucha. Może być ona stosowana również u dzieci, ponieważ nie wywołuje ona żadnych skutków ubocznych i nie osłabia zdolności słuchowej nawet u najmłodszych. U dzieci, tak jak w przypadku osób dorosłych można stosować roztwór 3 procentowy, jak i słabsze roztwory. Jednak w przypadku dzieci nie można od razu wlewać do ucha zbyt dużej ilości wody utlenionej. Na początek powinna być wykonana próba uczuleniowa. Jedna kropla wprowadzona do ucha w zupełności wystarczy, jeśli po piętnastu minutach nie pojawi się żaden ból, to można postępować, jak u dorosłych. Do ucha można wlać 3-4 krople na raz. Woda utleniona powinna zostać zatrzymana w uchu przez około pięć minut i dopiero po tym czasie możemy pozwolić, by płyn swobodnie wypłynął z kanału słuchowego. To dlatego najlepiej ułożyć się na boku. Pamiętaj, że po upływie około minuty możesz zacząć słyszeć syczenie w uchu. Nie panikuj wtedy, ponieważ jest to znak, że woda utleniona zaczyna działać. Ten sam zabieg musisz wykonać z drugim uchem. Po dwóch godzinach możesz powtórzyć cały zabieg i robić to co 2-3 godziny. Infekcję w uchu możesz zwalczać wodą utlenioną przez około 3 dni.

Czyszczenie uszu wodą utlenioną

Dzięki swoim właściwościom odkażającym i oczyszczającym, woda utleniona jest skutecznym preparatem do czyszczenia uszu. W tym przypadku może być stosowana u dzieci i dorosłych. Pamiętaj jednak, że przed użyciem wody utlenionej do czyszczenia uszu sprawdź, czy ma ona aktualny termin ważności. Jeśli traci ona termin ważności, tarci również swoje właściwości lecznicze. Do czyszczenia uszu wodą utlenioną można użyć wacika nasączonego roztworem z wody utlenionej. Jest to roztwór, którym skutecznie można oczyścić uchy z nadmiaru woskowiny, ale również pomaga pozbyć się drobnoustrojów. Do tego zdania należy przygotować roztwór składający się z łyżeczki wody tlenionej i szklanki czystej wody, która jest lekko ciepła. Taki roztwór powinno się aplikować do ucha za pomocą gruszki – dzięki temu woskowina w uchu zmiękczy się i z łatwością zostanie usunięta. Jeśli po takim zabiegu nie czujemy poprawy, to konieczne jest użycie specjalistycznych preparatów do czyszczenia kanałów słuchowych ze złogów i używać produktu zgodnie z zaleceniami jego producenta,  a jeśli i tam metoda nie zadziała, to należy udać się na konsultację do laryngologa, który wykona badania, które pozwolą określić co jest przyczyną zanieczyszczenia kanału słuchowego.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły