3 triki, które pozwolą Ci szybko i wygodnie obrać ząbek czosnku

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 20 kwietnia 2019 / Aktualizacja: 2022-08-05

Obieranie czosnku nie jest zajęciem, które lubimy. Zajmuje to trochę czasu, a później dłonie bardzo mocno pachną czosnkiem. Możemy ten problem rozwiązać i dzisiaj przedstawimy Wam kilka trików związanych z obieraniem czosnku.

Wykorzystaj mikrofalówkę do obierania czosnku

Mikrofalówka pomoże Ci obrać czosnek. Weź kilka ząbków, a następnie włóż je do kuchenki mikrofalowej dosłownie na kilka sekund. 5-10 w zupełności wystarczy. Po wyjęciu wystarczy ścisnąć ząbek czosnku i sam wyskoczy z łupiny. Pamiętaj o tym, że jeśli włożysz go na zbyt długo będzie bardzo gorący dlatego sprawdź jego temperaturę aby się nie oparzyć.

Obieranie czosnku przez potrząsanie

Ten trik możesz wykorzystać gdy w jednym czasie chcesz obrać sporą ilość czosnku. Wrzuć ząbki czosnku do pojemnika z zamknięciem. Teraz mocno nim potrząśnij przez kilkanaście sekund. Teraz wystarczy wyjąć obrane ząbki czosnku lub ewentualnie dokończyć łatwo i szybko robotę, gdyby cała łupinka nie zeszła podczas potrząsania.

Obieranie czosnku

Przyznam Wam się szczerze, że gdy mam do obrania jeden czy dwa ząbki czosnku to nie zawsze chce mi się stosować te triki. Sprawują się dobrze i przy dużej ilości naprawdę oszczędzają czas, ale jak mamy obrać jeden ząbek to można to zrobić normalnie. Powiem Wam jak ja to robię, może akurat robicie to inaczej i Wasz sposób jest mniej wydajny. Obcinam końcówki, a następnie na wąskim grzbiecie nacinam skórkę nożykiem i podważam. Dzięki temu łatwo da się zdjąć łupinkę.

Poradnik wideo

Podobne artykuły