14 listopada 2019

Dla swojego zdrowia nie trzymaj telefonu w tych miejscach!

Ciężko dzisiaj znaleźć osobę, która nie miałaby smartfona. Korzystamy z nich przez wiele godzin i trzymamy w miejscach, w których nie powinniśmy. Należy bowiem pamiętać o tym, że każdy telefon jest źródłem fal radiowych. Co prawda brak jest dowodów na ich szkodliwość, ale sam wynalazek też jest dość młody i już dzisiaj lekarze ostrzegają by trzymać je z dala od niektórych części naszego ciała. Mówi się, że fale te mogą negatywnie wpłynąć na jakość spermy, pracę mózgu, zagęszczenie kości, problemy ze snem czy nawet wystąpienie chorób serca.

Gdzie nie powinniśmy trzymać telefonu komórkowego?

Zacznijmy do tylnej kieszeni naszych jeansów, przedniej zresztą też. Jest to wygodne miejsce do jego noszenia, ale znajdujące się bardzo blisko narządów płciowych. Powinni tego unikać zwłaszcza mężczyźni. Może odbić się to na jakości spermy i ilości plemników.

Drugim miejscem jest trzymanie go pod poduszką czy na szafce nocnej znajdującej się blisko głowy. Może to sprawia, że nie wysypiamy się odpowiednio dobrze. Może również rano boleć nas głowy czy dojść do nudności i zawrotu głowy.

Nie powinniśmy nosić telefonu w staniku. Lepiej tego unikać ze względu na ryzyko wystąpienia raka piersi. Starajmy się również trzymać telefon z dala od dzieci, dlatego nie chowajmy go do wózka dziecięcego czy kieszeni torby, która wisi tuż nad głową dziecka.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.