Jaki napój najlepiej pić podczas upałów?

Zdrowie Data publikacji: 20 czerwca 2020

Zastanawiacie się jaki napój najlepiej sprawdzi się podczas upałów i da Wam ulgę oraz ochłodzenie? Być może lemoniada, albo jakiś zimny shake? Niestety nie. Jest to po prostu woda!

Woda najlepsza na upały

Woda jest najlepszą propozycją na upały. Doskonale gasi pragnienie, a do tego nie zawiera kalorii więc można ją pić w dowolnej ilości. Picie wody wspomaga termoregulację organizmu, a to pomaga mu się schłodzić gdy panują wysokie temperatury.

Dziennie powinniśmy pić 2 litry wody niezależnie od tego czy jest zimno czy ciepło. Podczas upałów ilość wypitej wody powinniśmy zwiększyć dodatkowo o pół litra. Gdy dochodzi do wysiłku fizycznego pijmy jej nawet więcej, większość z niej usuniemy z organizmu przez pocenie się.

Powiemy wam również więcej. Woda wcale nie powinna być zimna! Zimna woda może przyczynić się do problemów z gardłem, ale to nie jedyny powód.

Gdy pijemy zimną wodę uczucie ulgi jest, ale chwilowe. Nasz organizm schładza się i musi teraz przywrócić optymalną temperaturę. Dlatego w efekcie po pewnym czasie od wypicia wody temperatura może nam doskwierać jeszcze bardziej.

Bardzo dobrze wiedzą o tym mieszkańcy gorących regionów świata. W krajach arabskich podczas upałów pije się gorącą herbatę z miętą. Wtedy co prawda zaczynamy się mocniej pocić, ale to sprawia, że nasze ciało szybciej się schładza. Następuje więc uczucie ulgi.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły