Pij wodę na pusty żołądek tuż po przebudzeniu!

Zdrowie Data publikacji: 04 marca 2018

Czy interesowałaś się kiedykolwiek tym dlaczego skóra Azjatek wygląda tak dobrze? Jednym z powodów jest właśnie picie wody z rana, to u nich niemal tradycja. Ten nawyk oferuje niezliczone korzyści zdrowotne, które zostały potwierdzone w licznych badaniach naukowych.

Picie wody na pusty żołądek

Wodolecznictwo leczy różne choroby, w tym zapalenie żołądka, choroby serca, astmę, bóle głowy, chroniczne zmęczenie, zapalenie oskrzeli, zaburzenia miesiączkowania, choroby macicy, cukrzycę, choroby oczu, zaparcia, biegunkę, wymioty, bóle ciała, szybkie bicie serca, stawy, epilepsję, gruźlicę, choroby dróg moczowych, choroby nerek, zapalenie opon mózgowych i wiele innych. Lista jest naprawdę pokaźna.

Jedyne co musimy zrobić aby korzystać z jej dobroczynnych dla zdrowia właściwości to zaraz po przebudzaniu wypić szklankę czystej wody. Nie napełniajcie sobie jednak jej i nie zostawiajcie na noc koło łóżka. Wtedy dostają się do niej zanieczyszczenia z powietrza. Wodę powinno się nalać dopiero rano gdy się obudzimy. Dlatego przydaje się butelka z wodą, którą możemy trzymać obok łóżka.

Według specjalistów po wypiciu wody należy odczekać 45 minut zanim przystąpimy do śniadania. Dlatego warto to zrobić od razu po przebudzeniu, a następnie wyszykować się i zostawić sobie śniadanie na sam koniec.

Oczywiście nie zapominaj o piciu wody w ciągu dnia. Odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważne i pomaga między innymi schudnąć. Odpowiednia ilość wody w naszym organizmie sprzyja zapobieganiu jej retencji. Do tego przyśpiesza metabolizm i ułatwia tym samym spalanie kalorii. Warto więc wypić szklankę wody przed każdym posiłkiem – co dodatkowo wypełni nasz żołądek i sprawi, że po prostu mniej zjemy.

Ile wody powinnam pić?

Zastanawiasz się ile wody w ciągu dnia powinnaś wypić? Zazwyczaj podaje się ogólną normę 1,5l wody dziennie. Warto też pamiętać o tym, że nie można z wodą przesadzać. Również ona może być niekorzystna dla naszego zdrowia. Obciąża nerki, a ciągłe wydalanie płynów usuwa z organizmu również cenne minerały.

To ile wody powinniśmy pić zależy głównie od naszej wagi. Oczywiście ogólna norma 1,5l wody dziennie jest dobra, zazwyczaj pijemy jej mniej. Dlatego picie takiej ilości wody już pozytywnie wpłynie na nasz organizm. Jeśli jednak chcecie wiedzieć dokładnie ile wody musisz w ciągu dnia wypić to pomoże Wam ta informacja.

Wzór

1000 ml na 30 kg masy ciała = ilość ml wody, którą musimy wypić.

Z wzoru jasno wynika, że jeśli ważysz 60kg musisz wypić 2 litry wody dzienne aby zaspokoić potrzeby swojego organizmu. Jeśli podzielisz dzienną ilość wody, którą należy wypić przez 3 wyjdzie Ci ilość wody jaką powinnaś wypić z samego rana. W tym przypadku jest to 666ml czyli praktycznie trzy szklanki wody.

Źródło artykułu: https://www.shared.com/i/healthy-lifebox/drinking-water-on-empty-stomach-immediately-after-waking-up/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły