Nie widzisz efektów odchudzania? Winą może być złe ważenie się!

Zdrowie Data publikacji: 02 kwietnia 2021

Częstym błędem popełnianym podczas diety jest nieprawidłowe ważenie się. Możesz wtedy nie zauważyć efektów odchudzania, a nawet zanotować, że Twoja waga wzrosła mimo diety. Dzisiaj podpowiemy Wam jak prawidłowo ważyć się i jakie błędy podczas ważenia najczęściej popełniamy.

Nie waż się zbyt często

Jednym z często popełnianych błędów podczas ważenia się jest robienie tego zbyt często. Stajemy na wadze rano i wieczorem. Nasza waga ciągle skacze. Różnica między porannym, a wieczornym ważeniem może wynosić nawet ponad kilogram.

Dlatego do ważenia się należy wybrać jeden dzień w tygodniu. Raz na tydzień w zupełności wystarczy by zauważyć efekty naszej diety.

Waż się zawsze o tej samej porze

Wybieramy więc jeden dzień tygodnia np. poniedziałek. Wybieramy również porę i ważymy się zawsze o tej samej godzinie. Najlepiej wybrać poranek tuż po porannej toalecie, ale jeszcze przed prysznicem. Ważenie się po prysznicu może dodać nam dodatkowej wagi.

Jeśli jednak rano na to nie masz czasu, może to być wieczór. Pamiętaj jednak o tym, że będziesz po całym dniu jedzenia i często po kolacji, a to sprawia, że Twoja waga będzie wyższa niż rano.

Kobiety również muszą zwracać na to, w której fazie cyklu się znajdują. Okres sprawia, że w organizmie gromadzi się woda. Wszystko przez zmiany hormonalne. Wtedy możemy lekko przytyć. Ale to tylko woda i również bardzo szybko ją ponownie zrzucimy.

Użyj dobrej wagi i ustaw ją w odpowiednim miejscu

Najtańsza waga nie zawsze musi być dokładna. Dlatego warto postawić na sprawdzone firmy. Ciekawym dodatkiem są wagi smart, które pozwalają na połączenie się z aplikacją. Dzięki temu nie tylko mamy historię naszych ważeń. Dowiadujemy się ile wody jest w naszym organizmie lub ile tłuszczu. Możemy więc dokładniej monitorować efekty naszego odchudzania i wiedzieć, z czego obecnie schodzimy. Czy z wody, czy z tkanki tłuszczowej.

Pamiętaj również o tym, by korzystać już zawsze z tej samej wagi. Jeśli okaże się, że Twoja waga nie jest zbyt dokładna, to mimo wszystko tendencja będzie widoczna, nawet jeśli nieco przekłamuje.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły