Sprytny sposób na czkawkę – wypróbuj go jeśli ją masz!

Zdrowie Data publikacji: 17 sierpnia 2018

Istnieje wiele rożnych sposobów na czkawkę, ale tego być może jeszcze nie znaliście. Nie jest skuteczny w stu procentach. Tak naprawdę około połowa osób, które go wypróbowały twierdzi, że zadziałał. Jednak warto spróbować bo jest to szybki sposób, który nic nas nie kosztuje.

Skąd bierze się czkawka

Czkawka nie jest groźna, ale może być dla nas kłopotliwa, zwłaszcza gdy jesteśmy w towarzystwie. Trudno nad nią zapanować stąd też krąży wiele sposobów na nią przekazem ustnym. Pamiętaj jednak, że jeśli masz bardzo częste problemy z czkawką i trwa ona długo to należy ją skonsultować z lekarzem. Może być wywołana chorobami wątroby, cukrzycą, nerwicą, chorobą układu nerwowego czy nawet guzem mózgu. Dlatego nawet tak prozaicznej rzeczy jak czkawka nie warto lekceważyć.

Przyczyna powstawania czkawki jest bardzo prosta. Podczas wdechu przekona kurczy się, a klatka piersiowa rozdyma. Dzięki temu wciągamy więcej powietrza. Przepona posiada specjalne nerwy, które kontrolują jej ruch, a gdy zostaną podrażnione dochodzi do skurczy, które znamy jako czkawkę.

Sposób na czkawkę

  1. Zrób wdech ustami
  2. Przełknij ślinę dwa razy
  3. Zrób wydech nosem

Inne znane sposoby na czkawkę

Ile osób tyle sposobów na czkawkę. Każdy tak naprawdę może w tym temacie dodać coś od siebie. Dlatego wymienimy Wam jeszcze kilka innych sposobów na czkawkę, które znamy. Wszystko to krążące przekazy ustne dlatego nie zawsze mogą one zadziałać.

  1. Zatkanie nosa i napicie się takiej ilości wody na raz ile się uda
  2. Naturalne krople uspokajające
  3. Wystraszenie osoby z czkawką
  4. Wypicie jednym łykiem szklanki gorzkiej herbaty
  5. Wypicie wody z sodą oczyszczona

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły