5 sposobów, które pozwolą Wam jeść mniej i chudnąć!

Zdrowie Data publikacji: 16 czerwca 2019

Jak schudnąć? Jednym ze sposobów jest ograniczenie ilości jedzenia, dzięki temu zjemy mniej kalorii. Warto oprócz tego zamienić niezdrowe produkty zdrowszymi, dzięki temu efekty będą jeszcze lepsze. Dzisiaj podpowiemy Wam co zrobić aby zacząć jeść mniej.

Nie opuszczaj posiłków

Nasz organizm wyposażonych jest w mechanizm obronny, który nakazuje mu gromadzić energię w przypadku gdy brakuje mu pożywienia. Oczywiście gromadzi ją w postaci tłuszczu. Co gorsza, po takiej długiej przerwie jesteśmy głodni jak wilki, dlatego po powrocie do domu z pracy jemy ogromną kolację, a organizm miał już wcześniej nakaz gromadzenia większej ilości zapasów. W ten sposób bardzo szkodzimy swojej sylwetce.

Dlatego ważne jest to by jeść mniej, ale dużo częściej. Nawet 5-6 posiłków dziennie jeśli czujemy taką potrzebę. Jemy je systematycznie o tych samych porach. Wtedy nie będziemy czuć głodu, a tkanka tłuszczowa będzie spalana zamiast się odkładać.

Dobrze doprawiaj potrawy

Pieprz, cynamon, chilli, papryka, czosnek, zioła nie tylko przyśpieszają metabolizm, ale też hamują głód. Zamiast używać tłustych sosów na bazie majonezu do potraw, które jemy lepiej je dobrze doprawić. Powinnaś również dobrze znać przepis na sos winegret, który jest dietetyczny i możecie go stosować do wszystkich dań jakie chcecie. Najlepiej pasuje do sałatek :)

Jedz na mniejszych talerzach

To trik psychologiczny, który faktycznie działa. Gdy zjemy na mniejszym talerzu taką samą ilość jak na dużym to będziemy czuć się bardziej najedzeni. Na duży talerz też nakładamy zwykle więcej jedzenia. Nie wierzycie? Zobaczcie jak wykorzystują to restauracje z jedzeniem na wagę. Nie chcę już podawać nazw, ale jest jedna taka popularna sieć, gdzie talerze są po prostu olbrzymie. Zawsze się na to łapię, że nakładam sobie wszystkiego po trochę aby spróbować, a koniec końców okazuje się, że nie jestem tego w stanie zjeść. Podchodzicie do kasy, a tam okazuje się, że nałożyliście sobie ponad pół kilo jedzenia. Przecież już go nie odłożycie, a to zasługa dużych talerzy na czym restauracja dobrze zarabia.

Jedz wolno

Zanim nasz żołądek puści sygnał do mózgu, że jest już pełny mija trochę czasu. Dlatego gdy jemy szybko okazuje się często, że na koniec jesteśmy przejedzeni. Gdybyśmy jedli wolniej poczulibyśmy uczucie sytości po zjedzeniu mniejszej ilości pożywienia. Dlatego jeśli chcesz jeść mniej to po prostu jedz wolniej.

Pij wodę przed posiłkiem

To świetny sposób na zjedzenie mniejsze porcji jedzenia i od dawna go stosuję. Wypij przed obiadem 1-2 szklanki wody. Teraz objętość Twojego żołądka zmniejszy się i jeśli zastosujesz się do wcześniejszej rady i będziesz jeść wolniej, to poczujesz uczucie sytości, a zjesz dużo mniej niż zwykle.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły