Naukowcy wskazują 5 zalet picia wody!

Zdrowie Data publikacji: 22 kwietnia 2018

Na pewno wiesz, że picie wody jest bardzo ważne dla naszego organizmu. Dzisiaj przedstawimy Ci pięć korzyści picia czystej wody, które przedstawiają naukowcy. Mamy nadzieję, że to dodatkowo zachęci Cię do jej picia.

Wartości odżywcze

Woda nie zawiera kalorii dlatego można bez obaw ją pić. Za to zawiera minerały, które są nam niezbędne. Dzięki niej krąży krew, naoliwia nasz organizm i chroni przed urazami. Jest rozpuszczalnikiem wielu substancji odżywczych i związków, które są niezbędne do zachodzenia pewnych procesów w naszym organizmie.

Oprócz tego zawiera magnez i wapń, sód, siarczany, wodorowęglany, chlorki i potas. Znajdziemy w niej również trochę mniej żelaza, krzemu, jodu czy bromu. Najlepsza jest woda jonizowana, to ona zawiera najwięcej minerałów potrzebnych naszemu organizmowi.

  1. Woda poprawia wydajność organizmu (już utrata 2% wody w organizmie może powodować zmęczenie)
  2. Poprawia funkcjonowanie mózgu (wystarczy 1-2% odwodnienia by zmniejszyć sprawność działania mózgu)
  3. Pomaga w zapobieganiu i leczeniu bólów głowy (nawadnia mózg, jego odwodnienie może mieć takie skutki)
  4. Dostarcza organizmowi składników odżywczych (więcej informacji we wstępie)
  5. Pomaga regulować temperaturę organizmu (istotne zwłaszcza latem)

Źródło artykułu: https://www.lifehack.org/720901/benefits-of-water-great-reasons-to-stay-hydrated

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły