Dlaczego potas jest ważny w naszej diecie?

Zdrowie Data publikacji: 09 marca 2021

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna jest zdrowa dieta. Nie zawsze jednak wiemy dlaczego poszczególne składniki mineralne są tak ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dlatego dzisiaj chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej potasowi, który pełni wiele istotnych funkcji w naszym organizmie.

Niedobór potasu nazywamy hipoglikemią. Objawy często łatwo jest przegapić i zrzucić na barki ciężkiego okresu w życiu. Należą do nich bowiem permanentne zmęczenie, problemy z koncentracją czy nawet zaparcia, skurcze mięśni i ich osłabienie.

Jednak z jego uzupełnianiem w postaci suplementów diety nie należy robić na własną rękę, a w konsultacji z lekarzem. Jego nadmiar może objawiać się zaburzeniami świadomości, rytmu serca, drgawkami.

Sam potas w naturze znajdziemy w produktach mlecznych, warzywach strączkowych, rybach czy mięsie.

Jaką rolę pełni potas?

Potas odpowiada za przewodzenie nerwowe i optymalne działanie mięśni. Dodatkowo pomaga w zachowaniu w organizmie wapnia, który jest też bardzo ważny dla naszego zdrowia.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły