Suchy kaszel nie musi być objawem przeziębienia. Zobacz co może oznaczać!

Zdrowie Data publikacji: 14 lutego 2019

Kaszle potrafi być bardzo irytujący i to niezależnie od powodu. Przeszkadza nam w pracy, w zasypianiu czy codziennych rzeczach, które mamy do wykonania. Nie zawsze jednak suchy kaszel musi od razu oznaczać przeziębienie, powodów może być znacznie więcej. Zacznijmy jednak od tego jak odróżnić suchy kaszel od mokrego. Kaszel mokry charakteryzuje się obecnością wydzieliny. Odkrztuszamy ją podczas kasłania. Podczas kaszlu suchego nic takiego nie ma miejsca. Pojawia się za to uczucie podrażnienia w tchawicy, przez to uczucie „drapania” kaszlemy jeszcze bardziej. Chociaż jest on znamienny dla początków infekcji to niekoniecznie musi ją oznaczać.

Powody powstawania suchego kaszlu

Kaszel to odruch obronny, który ma pomóc nam pozbyć się czegoś co utknęło w przełyku. Oczywiście jeśli nie mamy do czynienia z infekcją to kaszel nie musi być spowodowany utknięciem czegoś w przełyku. Częstym powodem mogą być alergie. To one wywołują suchy kaszel, ale warto zwrócić uwagę czy oprócz kaszlu nie występują inne objawy, które mogłyby o nich świadczyć. Innymi objawami alergii może być swędzenie, katar, łzawienie, wysypka. W takich sytuacjach stosuje się leki przeciwhistaminowe.

Suchy kaszel mogą powodować niektóre leki, na przykład takie stosowane przy leczeniu nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca. Powinien poinformować nas o tym lekarz, ale gdy tego nie zrobił sami powinniśmy zgłosić się z problemem i ustalić dalsze działanie.

Czy powinnam martwić się kaszlem?

Tak, nie jest to normalne zachowanie organizmu. Dlatego gdy kaszel staje się przewlekły powinno to stać się powodem do skontaktowania się z naszym lekarzem.

Źródło artykułu: https://www.womenshealthmag.com/health/a26289646/coughing-from-allergies-or-cold/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły