Co to jest alkalizowanie organizmu? 9 produktów spożywczych, które alkalizują Twoje ciało!

Zdrowie Data publikacji: 14 marca 2018

Produkty, które jemy mogą zakwaszać lub alkalizować nasz organizm. To do czego musimy dążyć to równowaga. Niestety produkty, które zakwaszają nasz organizm są spożywane przez nas zazwyczaj częściej.

Co zakwasza nasz organizm?

Wiele produktów, które są w naszej diecie zakwaszają nasz organizm. Są to między innymi mięsa czy ryby. Krowie mleko i produkty, które z niego pochodzą, jaja, mąka – są one składnikami wielu słodkich i słonych przekąsek. Cukier, którym słodzimy kawę lub napoje, w których się znajduje również zakwaszają nasz organizm. Tak samo jak sama kawa czy herbata. Lista jest naprawdę pokaźna.

Dlatego ważne jest to by codziennie włączać do naszej diety produkty, które alkalizują nasz organizm. Dzisiaj przedstawimy Wam dziewięć takich produktów, które są łatwo dostępne i bardzo prosto możecie wprowadzić je do swojej diety.

  1. Ogórki
  2. Grejfrut
  3. Kapusta
  4. Pomidory
  5. Bazylia
  6. Cytryny
  7. Migdały
  8. Żurawina
  9. Oliwa z oliwek

Jak widzisz produkty, te bardzo łatwo możesz wprowadzić do diety. Pomidory i ogórki mogą posłużyć jako składnik sałatek czy dodatek do kanapek. Do sałatki możesz użyć oliwy z oliwek zamiast sosu. Bazylia będzie świetną przyprawą do Twoich obiadów. Jeśli jednak nie lubisz pilnować swojego menu, możesz zacząć pić codziennie wodę z cytryną, która również alkalizuje Twój organizm.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły