Zobacz trik, który uratuje Ci życie jeśli zakrztusisz się, a w pobliżu nie będzie nikogo!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2015-05-06 / Aktualizacja: 2023-03-15

Co zrobić gdy zakrztusimy się, a nie będzie nikogo w pobliżu, kto mógłby udzielić nam pomocy? Na pierwszy rzut oka, to co robi ten mężczyzna może wydać Ci się dziwne. Jest to jednak dobrze przemyślany sposób na oczyszczenie dróg oddechowych z przedmiotu, którym mogliśmy się zakrztusić. Dzięki temu możesz ocalić życie!

Jak samodzielnie pomóc sobie przy zadławieniu

Zadławienie czy zakrztuszenie jest stanem zagrożenia życia. Polega na dostaniu się ciała obcego do dróg oddechowych. Oczywistym następstwem tego stanu rzeczy jest niemożliwość oddychania. Może to doprowadzić do śmierci. Dlatego warto wiedzieć co zrobić gdy ktoś się zadławi. Może wtedy pomóc rękoczyn Heimlicha, który można wykonać na dziecku lub dorosłym. Zobaczcie jak to zrobić tutaj.

Co jednak w sytuacji gdy to my będziemy poszkodowani, a do tego nikogo nie będzie w pobliżu? Możemy udzielić pomocy samym sobie wykonując to co ten mężczyzna. Strażak Jeff Rehmen uczy jak wytworzyć duże ciśnienie, które wypchnie to czym się zadławiliśmy. Instrukcję zobaczysz na wideo poniżej.

Zaobserwuj nas na Facebooku

  1. Uklęknij i przyjmij pozycję jak do wykonania pompek podpierając się na pięściach
  2. Rozłóż ręce na boki i rzuć się klatką piersiową na podłogę
  3. Postaraj się jednocześnie podczas uderzenia wykonać wydech

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły