Naukowcy twierdzą, że kobiety powinny przestać nosić biustonosze. Dlaczego?

Zdrowie Data publikacji: 2017-08-22

Biustonosz to element naszej codziennej garderoby. Jednak środowiska naukowe coraz mniej przychylnie do niego się odnoszą.

Badania na ten temat trwały 15 lat i przebadano podczas ich trwania 330 kobiet w wieku od 18 do 35 lat. Jean-Denis Rouillon, który prowadził badania udzielił informacji w wywiadzie iż: „Medycznie, fizycznie, anatomicznie, piersi nic nie zyskują gdy odrzucimy element grawitacji. Wręcz przeciwnie„.

Jego badania potwierdziły, że kobiety, które nie nosiły biustonosza mają piękne piersi i to znacznie dłużej. Biustonosz osłabia bowiem mięśnie bo je wyręcza. Dodatkowo utrudnia krążenie krwi. Wśród młodych kobiet, które nie noszą biustonosza zwiększa się produkcja kolagenu i sprężystość biustu, dzięki czemu jest uniesiony bardziej do góry niż wśród innych kobit, które codziennie noszą stanik.

Oczywiście spotkamy również przeczące temu opinię. Jedną z nich jest stanowisko Deborah Orr z Guardian, która twierdzi coś odmiennego.

Nadmieni ona, że kobiety noszą stanik nie ze względów medycznych, a psychologicznych i estetycznych co jest oczywiście prawdą i każda  z nas to przyzna. Chcemy by nasz biust wyglądał lepiej, a stanik pozwala nam nieco zapomnieć o piersiach trzymając je w ładzie i składzie.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Jesteście za noszeniem biustonosza czy nie? Może już zrezygnowałyście z niego jakiś czas temu i macie przemyślenia oraz wrażenia, którymi możecie się podzielić?

Źródło artykułu: http://www.healthyfoodteam.com/scientists-urging-women-stop-wearing-bras/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły