Jak przyśpieszyć swój metabolizm podczas snu

Zdrowie Data publikacji: 02 czerwca 2018

Jak przyśpieszyć metabolizm podczas snu? Podczas snu odpoczywamy, ale nasz organizm cały czas pracuje. Podtrzymuje procesy życiowe, oczyszcza się i trawi to co zjedliśmy wcześniej. Dlatego wymaga do tego energii, która pożytkowana jest z kalorii. Jeśli zwiększymy metabolizm czyli ilość pobieranej energii to spalimy podczas snu więcej kalorii, a to przełoży się na szybsze efekty w odchudzaniu.

Jak przyśpieszyć metabolizm podczas snu

Przyśpieszenie metabolizmu podczas snu zaczyna się od kolacji. Jeśli mówiono Wam, że kolację powinniście jeść najpóźniej do 18 to byli w błędzie. Kolację należy zjeść dwie godziny przed snem. Dlatego jeśli kładziemy się spać o 12 w nocy to ostatni lekki posiłek możemy spokojnie zjeść o 10 wieczorem. Przy tym należy pamiętać o trzy godzinnych przerwach pomiędzy posiłkami i tak je wyliczyć aby ostatni wypadł przed snem. Jeśli zjedliście kolację dość wcześnie i nie zamierzacie kłaść się nie dług spać to możecie zaplanować sobie jeszcze jedną lekką kolację na dwie godziny przed pójściem do łóżka.

Nie bez znaczenia jest również miejsce, w którym śpimy. Sypialnia powinna być ciemna, badania pokazują, że zbyt duża ilość światła w nocy sprzyja otyłości. Bardzo dobrym sposobem jest również obniżenie temperatury. Najlepiej aby temperatura w pomieszczeniu nie przekraczała 19 stopni Celsjusza. Im jest chłodniej tym organizm musi poświęcić więcej energii, czyli kalorii na ogrzanie się. Oczywiście też nie możemy przesadzić i zbyt mocno obniżyć temperatury.

Przygotuj napój przyśpieszający metabolizm i wypij go przed snem. Przepisów jest wiele i znajdziecie je na naszej stronie. Jednym z nich jest sassy water.

Składniki

  • 1,5 litra zimnej filtrowanej wody
  • łyżeczka starego imbiru
  • ogórek
  • cytryna
  • świeża mięta

Imbir wspomaga trawienie. Do tego pobudza również metabolizm i zmniejsza uczucie głodu co również przyda nam się przed położeniem do łóżka. Zimna woda również działa pobudzająco na nasz metabolizm, a ogórek zawiera sterole, które obniżają cholesterol. Mięta również działa pobudzająco na trawienie i pomaga nam skuteczniej radzić sobie z ciężkostrawnymi i tłustymi produktami, których zresztą na kolację nie powinniśmy jeść.

Przygotowanie

  1. Ogórka umyj i pokrój ze skórką
  2. Tak samo zrób z cytryną
  3. Oderwij kawałek imbiru i obierz, następnie zetrzyj na tarce
  4. Wszystko wrzuć do dzbana, dodaj liście mięty i zalej wodą
  5. Mieszankę przechowuj w lodówce

Przepis wideo

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły