10 niesamowitych zastosowań miodu

Zdrowie Data publikacji: 07 czerwca 2016

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Zastanawiacie się czym faktycznie jest miód manuka? Wytwarzany jest z nektaru krzewów manuka, które rosną w Nowej Zelandii. Zwany jest przez wielu płynnym złotem. Wiemy wszyscy, że miód jest zdrowy, ale ten ma wyjątkowo dużo prozdrowotnych właściwości. Można kupić miód o różnym stężeniu metyloglioksalu. Im więcej tej substancji w miodzie tym jest lepszy i oczywiście droższy.

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Miód manuka składa się z wcześniej wspomnianego metyloglioksalu, który ma właściwości prozdrowotne. Oprócz tego znajdziemy w nim nadtlenek wodoru – który jest naturalnym antybiotykiem i znajduje się we wszystkich miodach. Jednak tak jak mówiliśmy wcześniej, dla nas najbardziej istotna jest ilość MGO, w zwykłych miodach jest ona dosyć niska, ale w miodzie manuka przyjmuje bardzo duże wartości. 550+ to największe i najdroższe odmiany jakie można kupić. Ale warto chociażby kupić miód ze stężeniem MGO 100+ jeśli mamy jakieś problemy zdrowotne. To pozwala nam już czerpać z tego wymierne krozyści.

herbovita.pl

herbovita.pl

Do czego można stosować miód manuka

Działanie przeciwbakteryjne

Ma bardzo mocne działanie antybakteryjne. Był używany już przez cywilizacje starożytne do dezynfekowania ran. Dzisiaj również można wykorzystać jego bakteriobójcze właściwości do np. leczenia infekcji skóry czy chorób bakteryjnych.

Walka z MRSA

Jest to skrót od angielskiej nazwy gronkowca złocistego. Miód manuka może hamować wzrost bakterii, które powodują infekcję MRSA. Oczywiście nie zastąpi antybiotyków, ale przyjmowany razem z nimi zwiększy skuteczność leczenia.

Sposób na anginę

Jest bardzo dobrym lekarstwem na anginę. Pomaga łagodzić ból gardła zabijając rodzące się w nich bakterie i nawilżając gardło.

Sposób na oparzenia i rany

Nie tylko zabija bakterie, które dostaną się do rany, ale również łagodzi ból. Jest jedną z metod leczenia (naturalnego) ran skóry i stanów zapalnych.

Wrzody żołądka

Jego regularne spożywanie zapobiega i leczy wrzody żołądka. Wytwarzane są one przez bakterie, przeciwko którym skutecznie działa miód manuka.

Na nowotwory

Wiele środowisk badawczych wskazuje na jego działania antynowotworowe. Pozwala lepiej leczyć wiele guzów i hamować wzrost komórek nowotworowych.

Miód manuka podsumowanie

Jak widzisz warto go spożywać. Jest naturalny więc na pewno nie zaszkodzi, a może Wam jedynie pomóc. Na pewno zwiększy waszą odporność i pomoże w wielu chorobach. Będziecie rzadziej zapadać na anginę i mieć mniejsze problemy z żołądkiem.

Zastanawiacie się gdzie go kupić? Bez problemu znajdziecie go w Internecie. Oczywiście jest dosyć drogi o czym wspominaliśmy, ale warto chociaż skusić się na MGO 100. Cena za słoik takiego miodu to ok. 70 zł.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły