Napar z bazylii suszonej. Zobacz na co go wykorzystać!

Zdrowie Data publikacji: 22 czerwca 2019

Masz w domu suszoną bazylię? Zapewne tak. Ta przyprawa znajduje się praktycznie w każdej kuchni. Czy wiesz, że zaparzenie jej może być skutecznym sposobem na pozbycie się pewnych dolegliwości? Jeśli jesteś ciekawa jakich, przeczytaj dalej!

Napar z suszonej bazylii

Masz problem ze wzdęciami? Napar z suszonej bazylii na wzdęcia to jeden z domowych sposobów radzenia sobie z tą dolegliwością. Wystarczy, że do kubka wrzucisz łyżeczkę suszonej bazylii i zalejesz wrzątkiem. Przykryj talerzykiem i pozostaw na 20 minut do zaparzenia. Później przez drobne sitko odcedź sam napar i wypij pół szklanki. Po 2 godzinach dopij resztę. Problem ze wzdęciami zniknie :)

Napar z bazylii pomaga również podczas przeziębień. Wszystko dzięki jej antybakteryjnemu i antywirusowemu działaniu. Możesz też zastosować ją jako płukankę  na bolące gardło. Gdy nie masz tabletek na ból, a boli Cię głowa to napar z niej zadziała jak lekki środek przeciwbólowy.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły