Ministerstwo Zdrowia wydało zalecenia jak mamy spacerować

Zdrowie Data publikacji: 04 października 2020

Ministerstwo Zdrowia opublikowało zalecenia dotyczące spacerów. Dowiadujemy się z nich, że spacerując z współtowarzyszem powinniśmy pamiętać o zachowaniu 1,5 m dystansu.

O czym jeszcze musimy pamiętać?

Dystans możemy zmniejszyć pod warunkiem, że spacerujemy wraz z dzieckiem, które nie ukończyło jeszcze 13 lat. Mniejszy dystans możemy utrzymywać również z osobą z orzeczeniem niepełnosprawności, o stopniu niepełnosprawności lub o potrzebnie kształcenia specjalnego.

Jeśli osoba ze względu na swój stan zdrowia nie ma możliwości samodzielnego poruszania się, również z taką osobą możemy zmniejszyć dystans społeczny.

Kolejnym wyjątkiem są domownicy. Jeśli wychodzimy na spacer z osobami, z którymi mieszkamy w jednym domostwie, nie musimy wtedy zachowywać półtorametrowego dystansu.

Możemy spacerować bliżej siebie niż 1,5m pod warunkiem, że zasłonimy usta i nos.

fot. Ministerstwo Zdrowia – Facebook

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły