Domowy sposób na kaca, który wykorzystasz po Sylwestrze

Już nie długo impreza Sylwestrowa, a z nią alkohol, który często wiążę się z syndromem dnia następnego czyli po prostu kacem. Dzisiaj podpowiemy Wam co zrobić aby impreza ta kacem się nie skończyła i co możesz zrobić gdy ten już się pojawi.

Co zrobić aby nie mieć kaca

Impreza powinna zacząć się już w domu od zjedzenia solidnego posiłku bogatego w białko i tłuszcz. To sprawi, że alkohol słabiej się będzie wchłaniał.

W dniu imprezy warto sięgnąć również po suplementy diety bogate w witaminy z gruby B i C.

Pamiętaj też o piciu dużej ilości wody już przed imprezą, podczas jej trwania jak i na dzień po.

Kaca powoduje metanol, najwięcej mają go kolorowe alkohole, a najmniej czysta wódka. Dlatego zwracaj również uwagę na to co pijesz podczas imprezy.

Co zrobić gdy kac się pojawi

Pamiętaj o piciu dużej ilości wody. Przyśpiesza ona przemianę materii i usuwanie toksyn z organizmu. Dlatego objawy kaca będą mniejsze. Uzupełnimy również wodę, a po alkoholowej imprezie organizm jest odwodniony co tylko potęguje nieprzyjemne odczucia jak ból głowy.

Bardzo dobrze jest do wody dodać cytrynę, która zawiera mikroelementy wypłukane podczas imprezy z organizmu oraz witaminę C, która bardzo dobrze oczyszcza organizm.

Uzupełnij potas, który wypłukiwany jest przez alkohol. Bardzo dużo zawierają go pomidory stąd również powszechna opinia, że na kaca sprawdza się sok pomidorowy. To prawda, możesz się w niego zaopatrzyć i go pić w ciągu dnia.

Bardzo dobre są również soki warzywne, które uzupełniają witaminy oraz minerały. Najlepsze są przygotowane samodzielnie. Możecie to zrobić w sokowirówce lub blenderze mieszając kilka składników:

  • marchew (2 duże)
  • ogórek (1/4)
  • kapusta (kilka liści)
  • seler (1/4)

Co ciekawe, wiele osób mówi czym się strułeś tym się lecz i proponuje klina. Ten sposób ma jednak krótkie nogi. Klin zadziała bo chwilowo poprawi samopoczucie i na chwilę zatrzyma etapy metabolizmu etylowego, ale nie jest w stanie ich zahamować. A gdy przestanie działać kac może być jeszcze większy.

Jest natomiast coś innego. Naukowcy przebadali jakie napoje najlepiej działają na kaca. Okazało się, że najlepszy jest Sprite. Alkohol w organizmie rozkładany jest przez enzym wytwarzany przez wątrobę – dehydrogenezę alkoholową. Sprite przyśpiesza ten proces redukując szkodliwe działanie alkoholu w organizmie.

Śniadanie na kaca

Najlepsza ana kaca jest jajecznica. Tłusta, bogata w białko i pożywna. Przepis na taką bardzo dobrą jajecznicę przedstawił Pascal Brodnicki i przepis ten możecie zobaczyć tutaj.

Skomentuj

Domowy sposób na kaca, który wykorzystasz po Sylwestrze