Materace do pływania dla dzieci

Parenting Data publikacji: 15 lipca 2019

Materace do pływania dla dzieci to świetny sposób na spędzenie czasu nad morzem, jeziorem czy nawet w ogrodowym basenie. Dostarczą dzieciom ogromnej frajdy, a za ich wyborem przemawia wiele zalet. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Ci, niektóre z nich.

Materace dmuchane do pływania nie zajmują dużo miejsca w bagażu

Każdy wyjazd na wakacje wiąże się z jednym problemem – jak tu się spakować by wszystko zmieścić? Do tego jeszcze zabawki dla dzieci by nie nudziły się nad wodą. Tutaj materac do pływania zdecydowanie wygrywa z innymi akcesoriami do zabawy nad wodą. Po spuszczeniu z niego powierza nie zajmuje wiele miejsca w bagażu i z powodzeniem możesz go wcisnąć nawet do swojej walizki. Na miejscu wystarczy go nadmuchać, a po powrocie do pokoju hotelowego znów spuścić z niego powietrze. Dzięki temu nie będzie nam również zawadzał podczas odpoczynku w wynajętym na czas urlopu lokum.

Łatwo utrzymać ich czystość

Na pewno znacie problem piasku wynoszonego wraz z mokrymi zabawkami z plaży. Nie raz z pewnością denerwowaliście się z tego powodu i wytrzepywaliście wszystkie ubrania. Materac do pływania zbawi Was od tego problemu. Wystarczy, że spuścisz z niego powietrze, a potem będąc jeszcze na plaży umyjesz go w morzu. Spakuj go następnie do torby i gotowe. Będzie czysty podczas następnego użycia. Nie wniesiesz wraz z nim żadnego piasku do hotelu, ani nie wybrudzisz nim rzeczy znajdujących się w Twoim bagażu.

Zapewniają zabawę i odpoczynek

Wybór dmuchanych zabawek wodnych jest duży. Możemy kupić choćby koło do pływania dla dzieci. Jednak żaden z tych gadżetów nie jest tak wszechstronny w swoich zastosowaniach jak materac. Na materacu możemy się świetnie bawić, a jednocześnie odpoczywać. Możemy leżeć na nim zarówno w wodzie jak i na plaży. Zmęczone dziecko może w cieniu naszego namiotu wygodnie się na nim położyć i zasnąć, a my nie musimy w tym czasie wracać do hotelowego pokoju.

Jest to inwestycja na lata

Jeśli będziemy o niego odpowiednio dbać możemy liczyć na to, że posłuży nam latami. Spędzimy wraz z nim nie jeden wypad nad morze czy jezioro lub zrelaksujemy się w naszym ogrodzie drzemiąc w cieniu drzew czy dryfując w ogrodowym basenie.

Mnogość wzorów i rozmiarów

Dla każdego coś miłego. Marzysz o materacu w kształcie loda lub arbuza? Nie ma problemu. Może pizza lub bardziej klasyczny prostokąt? A może dmuchany fotel, który świetnie sprawdzi się w ogrodowym basenie? Producenci oferują mnogość wzorów i rozmiarów. Dzięki temu dopasujesz materac nie tylko do swoich potrzeb np. dla dziecka, niemowlaka lub dorosłego. Możesz również zaszaleć ze wzorem, dzięki czemu materac stanie się ulubioną wakacyjną zabawką Twojego dziecka.

Jak zachować bezpieczeństwo podczas używania materacu do pływania

Pamiętajcie by zawsze zachować bezpieczeństwo podczas korzystania przez dzieci z wodnych akcesoriów. Nigdy nie spuszczaj dziecka z oczu gdy znajduje się na materacu lub się nim bawi w wodzie. Nie pozwalaj mu również na dalekie odpływanie od lądu. Sprawdzaj czy materac jest dobrze napompowany i czy nie doszło do rozszczelnienia. Powietrze mogłoby uciec z niego wtedy gdy dziecko znajduje się na nim w wodzie.

Jeśli przekonaliśmy Was do tego, że materac do pływania może być świetnym wakacyjnym zakupem to zapraszamy Was do Terdeals.com gdzie znajdziecie ranking 10 materaców do pływania w cenie do 50 zł.

Podobne artykuły