Materac odleżynowy – jaki wybrać?

Zdrowie Data publikacji: 08 grudnia 2021

W życiu spotykają nas różne nieszczęśliwe wypadki, które powodują, że przez długi czas osoba rehabilitowana lub obłożnie chora musi pozostać w łóżku. Urządzenie pokoju dla takiej osoby, jeśli mamy dom, oraz wybór łóżka nie stanowią problemu, natomiast dobór odpowiedniego materaca dopasowanego nie tylko do komfortu leżącego, ale współpracującego i wspomagającego proces zapobiegania odleżynom, czy trudnościom w przepływie krwi, to standardy, które musi posiadać dobrej klasy materac medyczny. Jaki materac wybrać?

Mechanizm powstawania odleżyn

Przyczyną powstawania odleżyn jest nadmierny ucisk materaca na tkanki miękkie ludzkiego ciała. Tam gdzie ten nacisk jest bardzo duży, zwłaszcza w okolicach łokci, potylicy, pośladków czy ud powstają miejsca niedotlenione i niedożywione przez utrudniony przepływ krwi przez te miejsca. Skutkiem długotrwałego ucisku źle dobranego materaca, są trudno gojące się rany. Aby tego uniknąć, jednym ze sposobów jest dobór właściwego materaca odleżynowego, który można znaleźć na stronie materacelodz.euspełniającego wysokie walory medyczne, a także wspomagającego proces leczenia. 

Najważniejsza profilaktyka – czyli materace odleżynowe

Aby nie dopuścić do powstawania odleżyn, bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka i zapobieganie powstawaniu, tego niebezpiecznego urazu na ciele pacjenta. Poza oczywistymi zabiegami pielęgnacyjnymi, higienicznymi i kosmetycznymi (odpowiednie nawilżanie skóry) decydującym elementem jest dobór materaca który zapobiega odleżynom. Odpowiednie parametry miękkości, grubości czy właściwy wybór pokrowca to elementy które powinny kierować na właściwy wybór. Na rynku wybór jest ogromny, ale My zwróciliśmy szczególną uwagę na markę Hilding, która ma w ofercie konkretne materace, które pomagają zlikwidować problem odleżyn.

Materac odleżynowy – jak wybrać?

Nie bez przyczyny zadajemy sobie pytanie jak wybrać dobry materac? Albo czym się kierować przy wyborze materaca? Użycie odpowiedniej pianki termoelastycznej, potocznie nazwaną Memory, ze względu na to, że zapamiętuje nacisk ciała człowieka, ale także temperaturę leżącej osoby świetnie, lub wręcz idealnie współdziała w procesie profilaktyki, oraz leczeniu powstałych odleżyn. Działanie pianki termoelastycznej w materacach z oferty https://sleepinghouse.pl polega na wywieraniu minimalnego nacisku na tkanki miękkie, który to nacisk jest przyczyną powstawania odleżyn. Eliminacja tego ważnego czynnika powodującego odleżyny to zasługa użycia właśnie materaca Hilding Rumba. Odpowiednia grubość oraz użycie delikatnej tkaniny do pokrycia powierzchni materaca minimalizują otarcia i przypadkowe rany na ciele pacjenta leżącego. 

Materace Hilding w walce z problemem odleżyn

Użycie nowoczesnych technologii w produkcji materacy, oraz zastosowanie łatwego materiału w utrzymaniu czystości na pokrowce kwalifikują markę Hilding i jej materace w czołówce, w walce z problemem odleżyn. Materac Hilding Ferndango, w którym został zastosowany dodatkowy wkład filcu i maty kokosowej, zapewnia dodatkowe walory elastyczności i sprężystości. Natomiast w wielofunkcyjnym materacu Hilding Electro zastosowano unikatową warstwę pianki hybrydowej Fuzion, która jest odporna na wilgoć, co przy leżącym seniorze lub osobie chorej jest dużym ułatwieniem. Firma Hilding zapewnia 15-letnią gwarancję na wkłady materacowe, łatwość w utrzymaniu czystości, antyalergiczne właściwości, i co najważniejsze produkty firmy Hilding przeszły wszystkie testy medyczne, i uzyskały pierwszy stopień, co w praktyce oznacza że jest wykonany, oceniony i ma specyfikację zgodną z wymogami Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły