Który alkohol najlepiej pić na diecie?

Zdrowie Data publikacji: 05 czerwca 2018

Alkohol tak jak wszystko zawiera kalorie. Dlatego nawet będąc na diecie musimy uważać na to jaki trunek pijemy. Oczywiście powinniśmy w ogóle unikać alkoholu jeśli chcemy schudnąć, ale gdy jest ważna okazja, przy której chcemy się napić to warto wybrać coś co najmniej nam zaszkodzi.

Który alkohol jest najlepszy na diecie

Jednymi z najgorszych alkoholi są piwa. Ciemne piwo może zawierać nawet do 400 kcal podczas gdy jasne może mieć ich o połowę mniej. Kaloryczność napoju znajdziemy na etykiecie. Oczywiście często na jednym piwie się nie kończy więc ilość kalorii może być naprawdę spora.

Zamiast piwa dużo lepiej jest sięgnąć po wino. Lampka wina może zawierać ok. 100 kcal. Ze względu na zawartość alkoholu wina wypijemy zapewne mniej niż piwa.

Najlepszym alkoholem na diecie jest czysty alkohol, najlepiej wódka. Co prawda zawiera ona 55 kcal w kieluszki. Jednak z racji procentowej zawartości alkoholu wódki spożyjemy zdecydowanie mniej niż wina czy piwa i uzyskamy tym samym odpowiedni imprezowy nastrój.

Jedzenie podczas spożywania alkoholu

Nie mniej ważne od tego co pijemy jest to co jemy podczas spożywania alkoholu. Alkohol sprawia, że wszystkie przyswojone kalorie od razu zostaną odłożone. Dlatego pijąc alkohol szybko tyjemy, ale nie dlatego, że sam alkohol zawiera dużo kalorii, ale dlatego, że często do niego podawane są tłuste przekąski, mięsa i chipsy. Popijamy go lub mieszamy ze słodkimi sokami i napojami gazowanymi, które zawierają dużo cukru.

Dlatego jeśli jesteśmy na diecie i spożywamy alkohol to bardzo ważne jest to by zadbać o to co będziemy jeść. Na naszym stole powinny pojawić się jak najmniej kaloryczne przekąski zamiast chipsów, paluszków  czy pizzy. Oto kilka potraw, które mogą pojawić się na stole.

  1. Krojone warzywa jako przekąski
  2. Sosy jogurtowe bez majonezu
  3. Chipsy z jarmużu lub batatów
  4. Suszone owoce i orzechy
  5. Chude wędliny

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły