Masz częsty problem ze wzdęciami? Ogranicz te rzeczy w swojej diecie!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-11-11

Jak zapobiec wzdęciom? Wzdęcia to nic innego jak gromadzenie się gazów w jelitach. Powodują one dyskomfort i problem może dotknąć każdego z nas, ale niektórzy maja go dużo częściej. Wtedy zazwyczaj odpowiedzialna jest za to nasza dieta bogata w składniki, które powodują wzdęcia. Dzisiaj powiemy Wam co ograniczyć aby temu zapobiec. Spróbujcie tego i sprawdźcie czy problem ze wzdęciami zniknie.

Co ograniczyć w diecie by zapobiec wzdęciom

  1. Białko – nadmiar produktów bogatych w białko powoduje uwalnianie się w jelitach dużo dwutlenku węgla co powoduje wzdęcia.
  2. Tłuste potrawy – podobnie działają tłuste potrawy bogate w tłuszcz zwierzęcy, dlatego należy je ograniczyć w swojej diecie.
  3. Owoce – takie owoce jak jabłka, śliwki, gruszki czy winogrona zawierają sorbitol, który powoduje wzdęcia.
  4. Warzywa strączkowe – warzywa takie jak fasola, groch, soczewica czy ciecierzyca mogą powodować wzdęcia. Jeśli masz z nimi problem, ogranicz je.
  5. Napoje gazowane – zawierają dwutlenek węgla, który powoduje wzdęcia w oczywisty sposób.
  6. Błonnik – błonnik jest ogólnie dobry i powinien znaleźć się w naszej diecie, ale jego nadmiar może prowadzić do wzdęć.
  7. Produkty pszenne – gluten, który zawarty jest w pszenicy zwiększa produkcję gazów.
  8. Warzywa cebulowe – cebula, czosnek, szczypior
  9. Soki owocowe – fruktoza wspomaga fermentację i wydzielanie się gazów
  10. Słodycze – bakterie jelitowe bardzo je lubią, wzmaga się wtedy fermentacja

To jednak nie wszystko, są produkty, które zapobiegają wzdęciom i warto je wprowadzić do swojej diety. Należą do nich zioła i przyprawy takie jak mięta, majeranek czy kminek. Możesz też jeść imbir. Skuteczne będą probiotyki czyli produkty, które przeszły fermentację np. kiszonki. Warto też pić sporo wody.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Zobacz również: Jak pozbyć się wzdętego brzucha w 24h

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły