Jak pozbyć się wzdętego brzucha w 24 godziny

Zdrowie Data publikacji: 27 marca 2018

Jak pozbyć się wzdętego brzucha? To problem, który może przytrafić się każdemu. Niedogodnością jest nie tylko samo wzdęcie, które nie jest miłe, ale również to, że nasz brzuch wygląda na większy mimo iż możemy być szczupli. W przypadku złej diety wzdęcia mogą utrzymywać się permanentnie.

Skąd biorą się wzdęcia

Wzdęcia mogą powstawać wskutek wielu rzeczy. Najczęściej jest to po prostu nasza dieta, która bogata jest w pokarmy, które wzdęciom sprzyjają. Oto najczęstsze przyczyny wzdęć:

  1. Mensturuacja
  2. Problemy z hormonami
  3. Dieta bogata w węglowodany, nabiał
  4. Alergie
  5. Problemy z trawieniem białek
  6. Stres
  7. Odwodnienie
  8. Zaparcia

Sposób na wzdęty brzuch

W pozbyciu się wzdęcia pomoże nam woda z cytryną. Dlaczego ona akurat ma zadziałać? Pobudza układ trawienny, wystarczy już szklanka ciepłej wody wypitej z rana by skutecznie mobilizować go do pracy.

Cytryny pomagają zneutralizować poziom pH organizmu. Wspomagają procesy trawienne i dzięki temu eliminują wzdęcia. Ale to nie jedyny sposób aby się ich pozbyć.

Zwalcz retencję wody

Woda z cytryną również w tym pomoże. Dość częstą przyczyną problemów żołądkowych jest gromadzenie się płynów w jamie ustnej. Przez to czujemy się opuchnięci i nawet nasza waga może wskazywać do kilku kilogramów więcej.

Ograniczaj zły błonnik

Czym jest zły błonnik? To ten, który nie rozpuszcza się w wodzie. Gdy jesteśmy na niego wrażliwi, bardzo łatwo jest o wzdęcia. Błonnik nierozpuszczalny pochodzi głównie ze skóry i nasion roślin.

Oczywiście nie należy go unikać w ogóle. Jest on również pożyteczny bo zapobiega zaparciom. Często rozpuszczalny i nierozpuszczalny po prostu znajdziemy w tym samym produkcie. Jednak gdy mamy częste problemy ze wzdęciami warto spróbować na jakiś czas trochę zmienić dietę i zobaczyć w czym jest problem.

Ogranicz nabiał

Jeśli czujesz, że wzdęcia pojawiają się gdy zjesz nabiał to warto go ograniczyć. Sery, jogurty czy mleko są częstą przyczyną wzdęć. Czasami ograniczenie ich całkowicie rozwiązuje problem.

 

 

Źródło artykułu: https://pl.newsner.com/zdrowie/wzdety-brzuch-oto-sie-go-pozbyc-zaledwie-24-godziny/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły