Masuj te punkty na stopie dziecka aby je uspokoić

Parenting Data publikacji: 05 czerwca 2017

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że dobry masaż potrafi zdziałać cuda i zregenerować organizm oraz ograniczyć poziom stresu. Masaż leczniczy jest powszechnie stosowanym zabiegiem i refundowanym przez NFZ więc nie ma wątpliwości co do jego skuteczności.

Małe dzieci mogą mieć regularne dolegliwości. Często wtedy młodzi rodzice nie wiedzą jak sobie z nimi radzić. Oczywiście mamy do dyspozycji np. maści, które dają ulgę podczas ząbkowania lub krople, które pomagają na ból brzuszka. Możesz jednak skorzystać też z masażu aby uspokoić dziecko i dać mu ulgę w problemach. Za poszczególne rodzaje dolegliwości odpowiadają różne części naszej stopy.

Pamiętaj też, że masaże te powinny być dodatkiem do kuracji zaleconej przez lekarza, a nie powinny jej zastępować. Dzieci są bardzo delikatne więc nie wkładaj w nie wiele siły.

1. Przeziębiania lub dolegliwości układu oddechowego

Każde dziecko raz na jakiś czas złapie przeziębienie. Może nieść za sobą bardzo nieprzyjemne dolegliwości zwłaszcza dla noworodków. Na problemy z zatokami i objawami alergii odpowiadają punkty na paluszkach u stopy.

2. Bóle brzuszka

Jeśli dziecko ma problemy z bólem brzuszka warto rozważyć technikę masażu. Może to pomóc rozluźnić się dziecku i dać mu trochę ulgi.

3. Zaparcia i niestrawność

Gdy dziecko ma problem z zaparciami czy niestrawnością również możesz dać mu ulgę poprzez masaż. Wystarczy masować obszar pomiędzy środkowymi częściami stopy dziecka. Więcej obszarów do masażu znajdziesz na zdjęciu poniżej.

Źródło artykułu: http://shareably.net/calm-baby-massaging-stress-points/

Podobne artykuły