5 aplikacji na telefon, które przydadzą się każdemu rodzicowi

Parenting Data publikacji: 05 kwietnia 2019

Każdy rodzic doskonale wie o tym, że wychowanie dziecka nie jest łatwym zadaniem. Warto więc czasem sięgnąć po dobrodziejstwa naszych czasów i wykorzystać technologię do tego by sobie choć trochę to ułatwić. Dzisiaj przedstawimy Wam pięć aplikacji, które mogą przydać się każdemu rodzicowi :)

1. Baby Szum

Jednostajne dźwięki potrafią uspokajać dzieci. Twoja pociecha przestaje płakać i zasypia dopiero gdy słyszy suszarkę albo odkurzacz? Jest aplikacja, która Ci to ułatwi. Generuje ona dźwięk przez określony czas, a potem delikatnie go wycisza. Dzięki temu możesz łatwiej uspokoić swoje dziecko. Nie musisz włączać prądożernej suszarki do włosów by odtworzyć ten dźwięk :)

2. BabyCam

Chcesz zamontować w pokoju dziecka kamerkę by mieć większą kontrolę nad tym co robi i jak śpi? Nie musisz od razu kupować drogiego urządzenia. Wystarczy Twój telefon czy tablet. Wystarczy, że na obydwu urządzeniach zainstalujesz tę aplikację. Jedna będzie działać jako kamerka i wysyłać obraz i dźwięk, a na drugim możesz to wszystko oglądać.

3. GeoLocator

To aplikacja dla rodziców dzieci, które są już trochę starsze i poruszają się samodzielnie. Może przydać się też w wielu innych przypadkach np. informowania o tym gdzie są osoby starsze, które mogą się zgubić. Aplikacja zainstalowana na telefonie dziecka jak i każdego innego członka rodziny prześle do nas jego lokalizację. Możemy mieć tutaj dylematy moralne czy mamy prawo śledzić swoje dziecko. Moim zdaniem tak, ale do pewnego wieku. Jako rodzic sprawujący opiekę nad dzieckiem mamy prawo wiedzieć gdzie przebywa nasza pociecha. W przypadku starszych dzieci, które są już nastolatkami nie stosowałabym tego. Wolę tutaj zasadę wzajemnego zaufania i wypracowania takich relacji by dziecko samo mówiło nam prawdę i podzieliło się informacją, gdzie się znajduje. Ale młodsze dzieci, które same już chodzą do szkoły to już inna para kaloszy. Warto wiedzieć gdzie się podziewają.

4. Osiem gwiazdek

To bardzo fajna aplikacja, która pomoże Ci prawidłowo ustawić fotelik dziecięcy w samochodzie. Znajdziesz w niej również wiele porad, które sprawią, że Twoje dziecko w foteliku będzie bezpieczne. Jeśli dopiero kupujecie swój pierwszy fotelik lub dokładnie nie wiecie czy jest zamontowany prawidłowo to warto to sprawdzić za pomocą tej aplikacji.

5. Motywator dobrego zachowania

Aplikacja polega na systemie nagród. Możecie ustawić co ma być nagrodą np. weekendowe wyjście do kina. Następnie ustalić cele, które do tej nagrody prowadzą i nadzorować to wśród swoich dzieci. Ustalasz liczbę dni przez, które dziecko powinno być grzeczne by otrzymać nagrodę. Za dobre zachowanie dajecie później słoneczko, a za złe chmurkę. To taka wirtualna tablica dobrego zachowania :)

Podobne artykuły