5 dolegliwości, na które pomoże Wam picie naparu z imbiru!

Zdrowie Data publikacji: 13 lutego 2019

Na pewno słyszałaś o odchudzających właściwościach imbiru. Jego działanie jest jednak dużo bardziej wszechstronne, a w naturalnej medycynie znany jest pod ponad dwóch tysięcy lat. Wykorzystywany był na całym świecie do leczenia różnych dolegliwości. Dzisiaj podpowiemy Wam jak możecie go wykorzystać, wystarczy zrobić prosty w przygotowaniu napar i go wypić aby pozbyć się wielu różnych problemów.

Choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna utrudnia podróże, ale wcale tak być nie musi. Nie musisz również łykać lekarstw, które mogą otumaniać i mieć skutki uboczne. Naturalnym środkiem, który hamuje mdłości i zapobiega wymiotom jest właśnie imbir. Przygotuj sobie napar z imbiru i wypij przed podrożą. Możesz w termosie przygotować również porcję, którą wypijesz w trakcie jazdy autem gdy trasa jest długa. Dzięki temu zapobiegniesz niedogodnościom podróży związanym z chorobą lokomocyjną.

Łagodzenie bólu związanego z zapaleniem stawów

Imbir to naturalny środek przeciwzapalny. Problem z zapaleniami stawów dotykają milionów ludzi. Pojawia się wtedy dyskomfort i ból, który utrudnia poruszanie się. Na University of Miami  przeprowadzono badania, które polegały na podawaniu chorym imbiru oraz placebo. Przebadano 247 osób z artretyzmem i u tych, którzy dostawali imbir ból zmniejszył się o 40%!

Problemy z trawieniem

Masz problemy z trawieniem, cierpisz na zespól jelita wrażliwego, pojawiają się biegunki, wzdęcia czy gazy? Picie naparu z imbiru łagodzi te objawy oraz stymuluje wydzielanie żółci i enzymów trawiennych, które poprawiają pracę żołądka i jelit. Dzięki temu możesz poradzić sobie z wieloma problemami trawiennymi.

Zapobiega próchnicy

Regularne spożywanie imbiru zmniejsza ryzyko infekcji, które powodują próchnicę zębów. Zabija on bakterie w jamie ustnej. Już w medycynie chińskiej był wykorzystywany do leczenia różnego rodzaju infekcji. Pij napar z imbiru raz dziennie, a zabijesz bakterie gromadzące się wokół zębów i dziąseł. To nie wszystko, również szybko schudniesz :)

Zmniejsza bóle menstruacyjne

Jeśli przechodzisz bolesne miesiączki to imbir może okazać się dla Ciebie zbawieniem. Potwierdzają to badania z 2009 roku, w których wzięły udział kobiety. Przez 3 dni przed okresem spożywały 1g sproszkowanego imbiru i okazało się, że ból był mniejszy. Ból był na tym samym poziomie co w przypadku innej grupy, która brała ibuprofen aby go złagodzić. Dlatego jest to całkiem skuteczny naturalny środek.

Jak zrobić napar z imbiru

Składniki

  • 0.5l wody
  • 5cm kawałek imbiru

Przygotowanie

  1. Imbir należy oskrobać łyżeczką
  2. Pokrój go następnie w cienkie plasterki
  3. Wodę wlej do garnuszka i zagotuj
  4. Gdy zacznie wrzeć dodaj imbir i gotuj 5 minut pod przykryciem
  5. Po tym czasie zdejmij go z gazu i odlej wodę, a imbir wyrzuć
  6. Pozostaje nam w ten sposób sam napar z imbiru

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły