Lubisz Colę? Zobacz jakie skutki ma jej picie!

Cola uzależnia, chociaż moim zdaniem bardziej jest to powód ilości cukru, który w niej się znajduje. O tym, że cukier uzależnia naukowcy wiedzą już od dawna. profesor Robert Lustig z University of California w San Francisco napisał w tygodniku naukowym “Nature”, że cukier działa na nasz mózg podobnie jak kokaina czy heroina. Są to mocno uzależniające narkotyki. W szklance tego napoju znajdziemy aż 26,5g cukru. Pamiętaj, że łyżeczka cukru waży jedynie 5g, więc znajdziemy w niej ponad 5 łyżeczek cukru. Kto z Was taką ilością cukru słodzi herbatę, albo wypija nawet kilka szklanek dziennie.

Negatywny wpływ Coli na zdrowie

Wstęp mógł Was trochę przerazić, ale też takie były moje intencje. Chciałam uzyskać ten efekt ze względu na to, że wiele osób trochę marginalizuje problem jakim jest odżywianie w dzisiejszym świecie. Nie za bardzo zdajemy sobie sprawę lub chcemy ją sobie zdawać z tego jaki wpływ żywność ma na nasze zdrowie. Angażujemy się w problemy ze smogiem, walczymy z tytoniem, a potem siadamy i wypijamy szklankę Coli, która wcale dla nas zdrowa nie jest.

Z Colą jest jak ze wszystkim innym. Każda substancja spożywana w nadmiarze może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego nie przesadzajcie z nią i zobaczcie jakie negatywne skutki może mieć jej picie w nadmiarze.

1. Wypłukiwanie witamin

Cola działa moczopędnie. Wszystko za sprawą obecności kofeiny oraz kwasu fosforowego. Dobrze wiemy, że wraz z moczem wydalamy z organizmu cenne witaminy. Na dłuższą metę jej braki zaburzają pracę naszego organizmu i negatywnie na niego wpływają. Skutkami niedoboru witamin mogą być też problemy z włosami, skórą czy paznokciami, a nawet poważniejsze choroby.

2. Problemy z zębami

Cola wręcz wypłukuje nasze zęby. Pozbywamy się wapnia gdy ją pijemy, do tego zawiera dużo cukru, który jest pożywką dla próchnicy w naszej jamie ustnej. Chcesz mieć zdrowy i ładny uśmiech? Ograniczaj Colę!

3. Otyłość

O tym nie trzeba nikogo przekonywać. Cola jest powodem tycia. W szklance znajdziemy 105kcal, ale już wypijając butelkę Coli spożyjemy ich 840kcal. Do tego dochodzi nasza codzienna dieta i mamy przepis na szybkie przybieranie na wadze.

4. Cola negatywnie wpływa na serce

Cola zdecydowanie nie sprzyja naszemu układowi krążenia. Podwyższa poziom cukru i złego cholesterolu. Spożywanie jej w nadmiarze w przyszłości może przysporzyć nam sporych problemów.

Skomentuj

Lubisz Colę? Zobacz jakie skutki ma jej picie!