Lodówka ze szklanym frontem – czy warto?

Kuchnia Data publikacji: 08 grudnia 2020 / Aktualizacja: 2024-02-05

Rozważasz zakup lodówki ze szklanym frontem i zastanawiasz się czy warto ją kupić i jakie będzie ona wyglądała w codziennym użytkowaniu? Dzisiaj postaramy się Wam podpowiedzieć i powiemy jakie wady oraz jakie zalety może mieć taka lodówka.

Lodówka ze szklanym frontem – wady i zalety

Bezapelacyjnie duża zaletą takiej lodówki jest sam jej wygląd. Będzie ona widowiskową dekoracją naszej kuchni. Świetnie komponuje się zwłaszcza z kuchniami z frontami na połysk. Zazwyczaj szkło dostępne jest białym lub czarnym kolorze co pozwala dopasować ją kolorystycznie do frontów szafek.

Lodówka taka wbrew pozorom jest też dość łatwa w utrzymaniu czystości. Wystarczy ją myć płynem do mycia szyb.

Jednak to co jest jej zaletą jest jednocześnie wadą. Na szklanym froncie lodówki dużo szybciej widać odciski palców, tłuste plamy i inne zabrudzenia. Dlatego chociaż czyści się ją dość prosto i nie potrzeba do tego dodatkowych płynów np. do INOX, to jednak trzeba czyścić ją częściej niż tradycyjną białą lodówkę czy INOX.

Trzeba mieć świadomość tego, że palce na niej będą odbijały się jeszcze zanim zdążymy ją dotknąć :) Zwłaszcza jeśli mamy w domu dzieci, wtedy trzeba liczyć się z bardzo mocnym „palcowaniem” się szkła na lodówce. Na białej są one trochę mniej widoczne niż na czarnej. Jednak i tak musimy przygotować się na to, że jeśli chcemy by zawsze wyglądała idealnie to czeka nas codzienne mycie drzwi, które jednak jak wspominaliśmy, nie zabiera wiele czasu.

Zobacz również: Jaka lodówka? Jaką najlepiej wybrać do kuchni?

Zaletą takiej lodówki jest również to, że nie robią się na niej wgniecenia. Trzeba jednak pamiętać, że łatwiej jest doprowadzić do trwałego uszkodzenia szkła. Dlatego jednocześnie można uznać to za wadę, ale i zaletę.

Jeśli jesteśmy fanami magnesów na lodówce warto pamiętać o tym, że przód ich nie przyciąga. Można je zawiesić jedynie na bokach. We froncie za to możemy się przejrzeć i użyć go jako lustra :) Lodówka taka też pomaga trochę optycznie powiększyć pomieszczenie, dodaje mu elegancji i ładnie odbija światło co stanowi ciekawy efekt wizualny.

A co gdy, jednak okaże się, że denerwuje nas jej ciągłe brudzenie się i konieczność sprzątani? Wtedy zawsze możemy skorzystać z okleiny na lodówkę. Pozwala szybko odmienić jej wygląd i zazwyczaj nie jest to duży wydatek – w granicy 100 zł.

Podobne artykuły